Finanse osobiste. Zachowania. Produkty. Strategie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
LubimyCzytać

Praca jest unikalnym na polskim rynku wydawniczym źródłem wiedzy dotyczącym finansów osobistych. Autorzy opisują zagadnienia składające się na decyzje ekonomiczne podejmowane w ramach gospodarstw domowych. Gospodarstwa domowe są podstawową jednostką systemu ekonomicznego. Podejmowane przez nie decyzje dotyczące oszczędzania i inwestowania, a także zaciągania zobowiązań czy wydawania pieniędzy mają wpływ na sytuację gospodarczą. Zrozumienie ekonomicznych i psychologicznych podstaw tych decyzji jest konieczne do gruntownego poznania mechanizmów życia gospodarczego. Książka łączy teorię i praktykę wielu aspektów finansów osobistych, co sprawia, że jest dedykowana szerokiej grupie odbiorców. Finansiści dowiedzą się, jakie są psychologiczne podstawy decyzji podejmowanych przez gospodarstwa domowe, co pomoże im lepiej zrozumieć oczekiwania klienta.Wszyscy pozostali poznają praktyczne zagadnienia, związane z finansami osobistymi, takie jak:* strategie zarządzania płynnością,* planowanie budżetowe,* strategie oszczędzania,* dostępne produkty i bezpieczne strategie kredytowe,* możliwości inwestowania przez indywidualnych inwestorów,* kwestie ubezpieczeń, w tym instytucje i najważniejsze produkty ubezpieczeniowe,* zagadnienia obciążeń fiskalnych,* kwestie ochrony (instytucjonalnej i prawnej) konsumenta na rynku usług finansowych.Autorzy publikacji to pracownicy naukowi związani z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu i Uniwersytetem Opolskim, a także współpracownicy/autorzy/redaktorzy serwisu bankier.pl.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Przeczytana: 18 kwietnia 2018

Aż dziw bierze, że nikt jeszcze nie ocenił tej książki. Kompendium wiedzy o finansach osobistych. Zrazić niektórych może do tej pozycji akademicki, suchy i nieco nudny styl. Mimo to książka ta stanowi dobry tytuł dla początkujących, którzy cenią sobie "szkolny" sposób przyswajania wiedzy i uporządkowania materiału. Wydana pod skrzydłami wydawnictwa, które gwarantuje wysoki poziom merytoryczny.