Mówi Józef Światło. Za kulisami bezpieki i partii 1940-1955

Wydawnictwo: LTW
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

Prezentowana praca stanowi zapis rozmów, które przeprowadził Błażyński ze zbiegłym z PRL zastępcą dyrektora X Departamentu MBP Józefem Światłą. Informacje Światły ujawnione na falach RWE doprowadziły do zmian w kraju i stały się drugim po śmierci Stalina i likwidacji Berii wydarzeniem, które umożliwiło odwilż i otworzyło drogę do polskiego Października. W aneksie przedstawiono wybór dokumentów dotyczących J. Światły znajdujących się w zbiorach IPN.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

arekwawa | 2016-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Bardzo dobra pozycja. Autor przytacza wiernie wypowiedzi J.Światło, który w RWE komentował i obnażał zakłamanie i zgniłość instalowanego przez agentów sowieckich systemu komunistycznego w Polsce po II Wojnie Światowej.

Fade | 2017-07-23
Sebastian Rosiak | 2016-02-28