Gorgany. Połonina Krasna. Świdowiec. Mapa turystyczna. 1:50 000 Compass

LubimyCzytać

Gorgany to legendarne góry stanowiące wyzwanie dla każdego prawdziwego turysty. Tutaj, przed II wojną światową, gdy góry te leżały na terenie Polski (do 1945 roku), rozwijała się całoroczna turystyka, funkcjonowały liczne schroniska, znakowano trasy. W okresie powojennym cała infrastruktura uległa zniszczeniu, góry stały się trudno dostępne. Uwzględniając duże zainteresowanie wyjazdami w ten teren i chcąc dostosować ten dziki teren do uprawiania turystyki, w ostatnich latach zaczęto odtwarzać bazę turystyczną i znakować szlaki.Mapa wydana w kooperacji z czeskim wydawnictwo „Aurius” z Pragi. Przy opracowaniu mapy współpracowaliśmy z ukraińską fundacją „Karpackie Ścieżki” oraz górskim pogotowiem "Zakarpacie".Skala mapy - 1:50 000, wymiary 680x980 mm. Przedstawiono na niej całą sieć wyznakowanych szlaków, bazę noclegową, zaktualizowaną sieć dróg i innych elementów terenowych. Jedna strona obejmuje Gorgany, druga połoninę Krasną i Świdowiec. Zaznaczone są centra turystyczne i dogodne miejsca do rozpoczęcia wędrówek, takie jak: Ust Czarna, Krasna, Dragobrat, Bystrzyca (Rafajlowa), Huta, Osmołoda, Sinewir, Torun i Kołoczawa.Mapa jest dwustronna, ale zawiera także krótki informator krajoznawczy w językach polskim, czeskim i ukraińskim. Każdy egzemplarz w foliowym opakowaniu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!