Bramy Bogów

Wydawnictwo: Kurpisz

Czy jesteśmy dziećmi Szatana? A może sumeryjski bóg Enki, stworzyciel człowieka, i biblijny Szatan to ta sama postać? Czy zawierające boską wiedzę legendarne tabliczki ME przetrwały do naszych czasów? Dlaczego działo neutrinowe jest bronią doskonałą i kto za jego pomocą chciał opanować świat?Odpowiedzi na te pytania i na wiele innych poszukują: profesor Liberman- sumerolog z Nowego Jorku, piękna, choć dwulicowa Kate oraz Kuba i Tommy, jej nieustraszeni kompani z organizacji Black Fire, dowodzonej przez tajemniczego pułkownika Edwardsa.Akcja powieści toczy się w ogarniętym wojną Iraku. Wątki sensacyjno- przygodowe przeplatają się z retrospekcjami w zamierzchłą przeszłość. Ale "Bramy Bogów" to nie tylko sensacja, przygoda czy opowieść o prastarym Sumerze i Babilonie.Autor demaskuje fundamentalne fałszerstwa Biblii, opierając się na pracach amerykańskiego sumerologa Zacharii Sitchina. przedstawia bosko- ludzkie relacje z odmiennej niż powszechnie przyjmowana perspektywy.

źródło opisu: Matras

Marzena Podgórska | 2013-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

Książka nawet dobrze się czyta. Niestety jej tytuł ( Bramy Bogów Tom I) jak i zakończenie ( koniec tomu I) sugerują, ze będzie ciąg dalszy, tymczasem po pierwsze nie ma żądnego Tomu II, a po wtóre pierwszy rozdział książki wydaje się być dopisany już po jej zakończeniu niejako właśnie jakby w zamian tomu II, tworząc z rozdziałów następnych retrospekcję. Wydaje się, że rozdział pierwszy dopisany został zupełnie przez kogoś innego, kto nie do końca przeczytał cała powieść, albo przez samego autora po tak długim czasie, ze już zapomniał co napisał w powieści. Opisane w pierwszym rozdziale wydarzenia odbiegają od dalszej części powieści tak dalece, ze prawie nic się nie trzyma tzw "kupy". Uważam, że książka z takim jak jest zakończeniem pozostawiającym wiele znaków zapytania była by lepsza niż z na siłę dopisanym pierwszym rozdziałam.

Karolina | 2016-08-18
Zjadaczstron | 2016-02-24