Rzeszów międzywojenny w obiektywie zakładu E.Janusz

LubimyCzytać

Rzeszów międzywojenny w obiektywie zakładu "E. Janusz" to drugi, po Rzeszowie galicyjskim w obiektywie Edwarda Janusza, tom pokazujący archiwalne fotografie Rzeszowa powstałe w tym zakładzie latach w 1918-1939.Z wielu tysięcy zachowanych zdjęć wybrano takie, które pokazują zmiany jakie nastąpiły w wyglądzie Rzeszowa i jego mieszkańców w dwudziestoleciu międzywojennym. Przed częścią albumową zamieściliśmy krótką opowieść o "tamtym Rzeszowie" i kilkanaście zdań o rodzinie Januszów żonie, dzieciach i wnukach cesarsko-królewskiego nadwornego fotografa Edwarda Janusza.Małgorzata Jarosińska rzeszowianka, historyk, całe życie związana z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. W roku 1986, w 100-lecie firmy Edwarda Janusza, zorganizowała pierwszą wystawę poświęconą starej fotografii Rzeszowa ("Ze starego albumu") i w trakcie jej organizacji zaczęła zbierać informacje o właścicielach i historii zakładu. Teraz, w 125. rocznicę założenia firmy "E. Janusz", przekazuje czytelnikom swoją wiedzę o zakładzie fotograficznym, który przez 100 lat istniał przy ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!