Czy znasz Pippi Pończoszankę

Tłumaczenie: Anna Węgleńska
Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 3)
Wydawnictwo: Zakamarki
Känner du Pippi Långstrump?

Pippi wprowadza się do Willi Śmiesznotki i poznaje swoich sąsiadów – Tommy’ego i Annikę, którzy tak marzyli o nowym towarzyszu zabaw! Nowa koleżanka przeszła jednak ich najśmielsze oczekiwania. Pippi mieszka bez mamy i taty, za to z koniem na werandzie, małpką Panem Nilssonem i walizką złotych monet. Wszystko robi sama i po swojemu, i świetnie sobie radzi. Ma tyle niezwykłych pomysłów, że nie sposób się z nią nudzić!

Astrid Lindgren zgromadziła tu najciekawsze historyjki o Pippi, znane ze zbiorów opowiadań i nadała im krótką formę, przeznaczoną dla nieco młodszych dzieci. Całość zilustrowała Ingrid Vang Nyman, twórczyni obowiązującego w Szwecji od ponad pół wieku wizerunku Pippi.

źródło opisu: Zakamarki, 2007

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl/index.php/czy-znasz-pippi-ponczoszanke.html

Czytałam w dzieciństwie wiele razy, Pipi stała się niemal moja przyjaciółką, co jakiś czas wypożyczałam te książke z biblioteki i czytałam od początku do końca i zawsze zaśmiewałam się z przygód i szalonych pomysłów Fizi Pończoszanki.

Graczkaktóragra | 2014-06-17

Arcydzieło literatury dziecięcej. Nie dziwię się, że po takich książkach dzieci chcą czytać.

Mari Zieburka | 2015-04-07
Przeczytana: sierpień 2012

Przede wszystkim: śmieszna,fajna,zaskakująca. Choć nie jestem przekonana czy dla ludzi, którzy nie rozumieją dzieci i są przeciwnikami powrotu do swojego dzieciństwa. Na pewno radzę przeczytać w przedziale wiekowym 5-10.

Kakunia | 2014-11-02

książka pełna optymizmu, humoru i radości. w dzieciństwie bardzo lubiłam Pippilottę, a teraz uwielbia ją moja córka.
po takich lekturach aż chce się czytać inne powieści autorki :)

Gabi9454 | 2015-02-09

Książka była fajna i zabawna.

Linka | 2011-07-13

Nie pamiętam dokładnie tej książki,ale miło ją wspominam - jak samą autorkę.

polonistka88 | 2015-04-16
Na półkach: Dzieciństwo, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 1997

Fajna ta seria z Pippi.

Kalina | 2010-11-11
olinek | 2013-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2013

naprawde fajna i pouczajęca historia o małej pipi bardzo ję lubie i wszystkim polecam

Girlinthemirror | 2012-03-21

Ach, ile razy ja to czytałam! Klasyka, do tego niezwykle zabawna i ciekawa.