Czy znasz Pippi Pończoszankę

Okładka książki Czy znasz Pippi Pończoszankę Astrid Lindgren
Okładka książki Czy znasz Pippi Pończoszankę
Astrid Lindgren Wydawnictwo: Zakamarki Cykl: Pippi Pończoszanka (tom 1) literatura piękna
26 str. 26 min.
Pippi Pończoszanka (tom 1)
Känner du Pippi Långstrump?
Zakamarki
2007-01-01
2007-01-01
26 min.
Anna Węgleńska
Pippi Szwecja opowiadania koń małpka przyjaźń przygoda

W tej pozycji wydawnictwa @zakamarki autorka zebrała najpopularniejsze przygody jedynej w swoim rodzaju, rudowłosej i zwariowanej, małej dziewczynki - Pippi Pończoszanki. Książka posiada mnóstwo ilustracji i odpowiednią ilość tekstu już dla najmłodszych czytelników. Dzięki tym krótkim historyjkom poznamy główną bohaterkę, a także dowiemy się gdzie mieszka i jak żyje, bo to nie jest takie zwykłe życie.

My dorośli dobrze pamiętamy Pippi i jej przygody, a teraz pora zainteresować tą szwedzką literaturą nasze dzieci. Zupełnie inny świat rudowłosej dziewczynki gwarantuje karuzelę wrażeń dla najmłodszych, którzy będą zastanawiać się, jak to jest robić wszystko na odwrót. Ten całkiem normalny, lecz widziany oczami Pippi świat, zainspiruje Was do przetestowania nowych, kreatywnych zabaw.

Spróbujmy chociaż na chwilę zachowywać się inaczej, wyjdźmy ze schematów i tego, co wypada i trzeba - stańmy się współczesną Pippi i zaprośmy UŚMIECH do naszego życia 😃

Piękna klasyka. Warto!

Piękna klasyka. Warto!

Skrócona wersja z obrazkami dla dzieci. Na kr

Skrócona wersja z obrazkami dla dzieci. Na kr

Powiedzieć "zabawna i mądra" to nic nie powiedzieć. Może tyle, że przy okazji czytania przez potomstwo niejeden dorosły, mądry i obyty ze światem i zagadkami tego łez padołu powinien sięgnąć. Może się nie przyznawać, jeśli się wstydzi, wszak "dorośli dziwnie rozumują".

Czytałam w dzieciństwie wiele razy, Pipi stała się niemal moja przyjaciółką, co jakiś czas wypożyczałam te książke z biblioteki i czytałam od początku do końca i zawsze zaśmiewałam się z przygód i szalonych pomysłów Fizi Pończoszanki.

Fajna ta seria z Pippi.

Fajna ta seria z Pippi.

Przede wszystkim: śmieszna,fajna,zaskakująca. Choć nie jestem przekonana czy dla ludzi, którzy nie rozumieją dzieci i są przeciwnikami powrotu do swojego dzieciństwa. Na pewno radzę przeczytać w przedziale wiekowym 5-10.

książka pełna optymizmu, humoru i radości. w dzieciństwie bardzo lubiłam Pippilottę, a teraz uwielbia ją moja córka.
po takich lekturach aż chce się czytać inne powieści autorki :)

po takich lekturach aż chce się czytać inne powieści autorki :)

Z Pipi zawsze jest swietna zabawa:)

Z Pipi zawsze jest swietna zabawa:)

naprawde fajna i pouczajęca historia o małej pipi bardzo ję lubie i wszystkim polecam

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa