Kod Adolfa Hitlera cz. 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo WiS
838825927X

Sensacyjna powieść nawiązująca do autentycznych wydarzeń. Odwołuje się do najtajniejszego i najbardziej mrocznego aspektu Trzeciej Rzeszy: do poszukiwania przez szefa SS pradawnej wiedzy tajemnej, mającej umożliwić mu panowanie nad światem.

wrzos | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka Igora Witkowskiego – warszawskiego dziennikarza, zajmującego się techniką wojskową, historią Trzeciej Rzeszy i zagadnieniami z okresu II wojny światowej – pt. „ Kod Hitlera”, składa się z dwóch części i ukazała się na rynku wydawniczym po raz drugi. Z wyglądu przypomina trochę podręcznik do fizyki – takie było moje pierwsze skojarzenie. Jej ciasno sklejone kartki powodują, że nie można jej swobodnie otworzyć i niewygodnie się ją czyta. Oczywiście, nie jest to problem nie do pokonania.
Informacja podana na okładce, brzmi zachęcająco: „Sensacyjna powieść, nawiązująca do autentycznych wydarzeń. Odwołuje się do dramatycznego i wciąż prawie nieznanego epizodu związanego z drugą wojną światową…” W tym miejscu polemizowałabym ze stwierdzeniem, że „Kod Hitlera”, jest „powieścią sensacyjną”. Umieściłabym ją raczej w dziale popularyzatorskim i to dalej od historii, a bliżej techniki, a jeśli w ogóle powieść, to podróżnicza? Część 2 „ Kodu Hitlera”, zwłaszcza.
Język,...

Lilu | 2013-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2013

Zwiódł mnie opis książki sugerujący powieść. Nie jest to powieść. Jest to najpierw bardzo ciekawa relacja z podróży,potem do końca tekst popularno-naukowy. Gdyby połączyć olbrzymią wiedzę Witkowskiego z talentem narracyjnym np. Cusslera, "Kod Hitlera" stałby się światowym bestsellerem.

eremi | 2013-02-02
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Igor Witkowski właśnie wydał swoją nową, dwutomową powieść pt: „Kod Hitlera” opartą na faktach, która ujawnia tajną historię ludzkości.
Książka napisana jest w sposób fascynujący. Od pierwszych linijek tekst wciąga czytelnika w starożytne zakamarki historii oraz świat nieprawdopodobnych odkryć geograficznych i archeologicznych. Tajne misje i wyprawy nazistowskich naukowców prowadzą w pierwszym tomie najdzikszymi szlakami Azji, a w drugim - Ameryki Południowej.
Jeśli interesujesz się dziwnymi wykopaliskami i eksperymentami naukowymi inspirowanymi odkryciami sprzed kilku tysięcy lat, to z pewnością ta powieść jest przeznaczona właśnie dla ciebie.
Książka ta jest typową powieścią przygodową opartą jednak w większości na rzeczywistych wydarzeniach i mrocznych epizodach powiązanych z Trzecią Rzeszą.
Główna postać doktora Josepha Brandta została wymyślona i jest połączeniem cech kilku badaczy, którzy naprawdę organizowali opisane przedsięwzięcia.
W dużej mierze...

jarr74 | 2013-01-03
Przeczytana: grudzień 2012

Złowrogiej postaci Reichsführera Heinricha Himmlera członka elity nazistowskiego państwa, jednego z największych zbrodniarzy i ludobójców w historii przedstawiać oczywiście nikomu nie trzeba. Wraz z dostępem do powojennych dokumentów i tajemnic III Rzeszy możliwe stało się ukazanie jeszcze jednej natury tego człowieka. To niemal opętańcza fascynacja okultyzmem, mistyką (sam wierzył iż jest wcieleniem X wiecznego germańskiego władcy Henryka Ptasznika), mitami, legendami i dawnymi przepowiedniami. W jego otoczeniu zawsze znajdowali się wszelkiej maści wróżbici, jasnowidztwie, wizjonerzy i inne przedziwne postacie którym zapewniał ochronę i mecenat. W zamczysku Wawelsburg koło Pederborn w Westfalii zaczął budować podwaliny czarnego zakonu SS ( wzorowanego na tych średniowiecznych) który miał w przyszłości przejąć całość władzy. Dysponując poparciem Adolfa Hitlera, potężna władzą i ogromnymi środkami finansowymi organizuje i wspiera szereg naukowych i pseudonaukowych wypraw i...

Eryk Karwacki | 2016-10-30
Przeczytana: 28 października 2016