Współczesna architektura proekologiczna

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
technika
LubimyCzytać

Publikacja poświęcona jest rozwiązaniom proekologicznym stosowanym we współczesnej architekturze. W sposób usystematyzowany i przystępny przedstawia problematykę związaną z oddziaływaniem proekologicznych rozwiązań (zarówno tradycyjnych, jak i zaawansowanych) na architekturę rozumianą jako system powiązań elementów urbanistycznych, funkcji, procesów użytkowania i konstrukcji. Omówione zostały również, pomijane w innych opracowaniach, zagadnienia estetyczne, ściśle związane z całością problemu i szczególnie ważne dla wartości budynku jako dzieła architektonicznego. Autorzy poddali analizie nowoczesne rozwiązania proekologiczne stosowane lub badane w krajach najbardziej rozwiniętych (np. w Japonii, Niemczech, USA), jako rozwiązania wyznaczające nowe możliwości kształtowania współczesnej architektury. Ponadto omówili rolę architektury proekologicznej w kontekście idei zrównoważonego rozwoju.Książka przeznaczona jest dla studentów architektury, budownictwa, a także inżynierii środowiska, architektów, inżynierów budownictwa, instytucji oraz kręgów naukowych zajmujących się zrównoważonym rozwojem w budownictwie oraz wykorzystaniem energii odnawialnych.O Autorach:dr inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung, adiunkt; Politechnika Warszawska. Wydział Architekturydr inż. arch. Janusz Marchwiński, docent; Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Wydział Architektury

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

misscherry | 2016-05-28
Przeczytana: 27 maja 2016

Choć po 4 rozdziale już mnie tak nie wciągnęła, to mogę powiedzieć, że książka jest naprawdę w porządku.