Imieninałki. Imię niejedno ma imię!

Wydawnictwo: Helion
10 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Imię niejedno ma imię!Cześć, jak masz na imię? Każdy z nas ma imię i dlatego przynajmniej raz w roku obchodzi święto swego imienia, czyli imieniny. Chyba że nie obchodzi, bo woli urodziny, ale nawet wtedy jego imię ma swój własny dzień. I tak od pierwszego stycznia, gdy uwaga wszystkich skupiona jest na Mieszku:Mieszko drogi, chłopcze złotyCiepłe zimą noś galotyLatem za to, gdy upałyNoś czapeczkę i sandały...aż do 31 grudnia, dnia popularnych imienin Sylwestra:Strzeli korek od szampanaNoc przetańczym aż do ranaAby wspomnień na rok całyDał Sylwester nam wspaniały!...a potem znowu. Przez okrągły rok codziennie czyjeś miano ma swój dzień.Dziś, jutro, pojutrze masz imieniny? A może ktoś z Twoich bliskich będzie je obchodził? Jeśli tak, to weź sobie któryś z tych wierszy z imieniem w prezencie. I weź go do siebie. Bo poezja, ta jedyna prawdziwa wróżka, odsłania przyszłość i mówi prawdę o człowieku. Odkrywa na chwilę to, co niewidzialne.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras