Drewniany kościół pw. św. Andrzeja Boboli z Nowosolnej

LubimyCzytać

Książka opisuje jeden z najpiękniejszych zabytków Łodzi. Luterański kościółek, zbudowany w podłódzkiej Nowosolnej, to świadek często niełatwej wielokulturowej historii od początku XIX wieku do czasu zakończenia II wojny światowej, po której stał się świątynią rzymskokatolicką. Prześledzenie dziejów owego budynku, miejsca, w którym powstał, losów jego właścicieli i użytkowników może stanowić zachętę do refleksji nad specyfiką dawnej Łodzi, tym, co utraciliśmy i tym, co jeszcze można uratować. Autorka przedstawia także powody, dla których został on przeniesiony w 2006 roku do Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej.Książkę wzbogacają liczne fotografie, przedstawiające różne etapy z dziejów świątyni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!