Potęga wiary. Papieskie katechezy o wierze

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia
LubimyCzytać

Rok wiary to szczególna okazja by zastanowić się nad jej istotą, by zgłębić prawdy wiary. Bł. Jana Pawła II był bez wątpienia człowiekiem wiary, potrafił on w przystępny i zrozumiały sposób dzielić się swoim świadectwem wiary, potrafił objaśniać jej prawdy i mówić o jej istocie. Katechezy papieskie skierowane do ogółu wiernych są najlepszym przykładem mocy słów Ojca Świętego. Niniejsza pozycja jest wyborem z katechez papieskich poświęconych wierze. Według słów Papieża wiara człowieka jest odpowiedzią na miłość i objawienie Boga, jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, pozwala uczestniczyć w poznawaniu Boga, jest normą życia chrześcijańskiego.Wiara jest propozycją pozostawioną wolnemu wyborowi człowieka, należy ją jednak stawiać, ponieważ 'rzesze mają prawo do poznania bogactw tajemnicy Chrystusa, w którym, jak sądzimy, cała ludzkość znaleźć może w nadspodziewanej pełni to wszystko, czego szuka po omacku na temat Boga, człowieka i jego przeznaczenia, życia i śmierci, a także prawdy'Słowo 'wierzę' jest obecne w języku codziennym, niezależnie od swojej treści religijnej, a w szczególności chrześcijańskiej. 'Wierzę ci' - to znaczy: ufam ci, jestem przekonany, że mówisz prawdę. 'Wierzę w to, co mówisz' - to znaczy: jestem przekonany, że treść twoich słów odpowiada obiektywnej rzeczywistości.Audiencja Generalna (13.3.1985)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!