Wybrane zagadnienia z prawa bankowego

LubimyCzytać

Opracowanie niniejsze zawiera zbiór przemyśleń i opinii, jakie nasunęły mi się w toku wieloletniej pracy w bankach w charakterze radcy prawnego. Część rozważań dotyczy stosunków administracyjnoprawnych, jakie zachodzą pomiędzy Komisją Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad działalnością banków, a bankami, które temu nadzorowi podlegają. Rozważana jest także ochrona praw podmiotowych banków i związana z tym możliwość zaskarżania orzeczeń Komisji Nadzoru Finansowego. Uwagę zwrócono także na kwestię zgodności niektórych przepisów prawa bankowego z normami prawa konstytucyjnego. Niektóre publikacje zrodziły się w następstwie sporów pomiędzy nadzorem bankowym a bankami, w kwestii stosowania prawa bankowego i interpretacji jego norm. Zygfryd Grudziński - z zawodu radca prawny, z wieloletnią praktyką w bankach, specjalizuje się w prawie bankowym. Pełnił między innymi funkcje przewodniczącego Rady Nadzorczej Gospodarczego Banku Południowo-Zachodniego we Wrocławiu oraz przewodniczącego Rady Nadzorczej w Banku Spółdzielczym w Katowicach. Przez krótki okres pełnił także funkcję zastępcy dyrektora oddziału wojewódzkiego BGŻ w Katowicach. Aktualnie prowadzi kancelarię prawniczą. Hobby: narciarstwo, żeglarstwo, turystyka górska.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras