Krakowskie abecadło

Wydawnictwo: Anabasis
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

25 wierszy ułożonych w kolejności liter alfabetu adresowanych jest do Czytelników w wieku 6-12 lat i więcej. Portretują pojęcia nierozerwalnie związane z Krakowem, podejmują próbę towarzyszenia najmłodszym w ich pierwszych krokach poznawania miasta. Odnoszą się do historii, legend, zabytków, miejscowych obyczajów. Przyjęta prostota i podszyta żartem dydaktyka winna bezpośrednio trafić do każdego z najmłodszych adresatów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Misia-i-Tosia | 2016-03-05

Kraków to piękne miasto jak dla mnie ma tylko jeden minus za dużo turystów, czasem mam wrażenie że są wszędzie. Książka "Krakowskie abecadło" to podróż po Krakowie według liter alfabetu dzięki któremu dzieci poznają pojęcia związane z miastem. Znajdziemy tutaj opisy zabytków,obyczajów, postaci czy wydarzeń nierozerwalnie związanych z tym pięknym miastem.

Dzieci poznają bliżej takie miejsca jak Rynek, Bramę Floriańską, Planty czy ulice Szeroką. Nie zabraknie historii o Smoku Wawelskim, o Kwiaciarkach które stoją na Krakowskim Rynku czy gołębiach.
Ciekawe ilustracje dopełniają całości.