Problem legalności stanu wojennego z 12-13 grudnia 1981 r. Studium z historii prawa polskiego

Wydawnictwo: Von Borowiecky
LubimyCzytać

"Mam świadomość emocji, jakie ciągle wzbudza stan wojenny wśród dużej części Polaków. W niniejszym studium interesować mnie będzie wyłącznie problem prawnych podstaw wydarzeń, jakie miały miejsce w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. Na ile będzie to tylko możliwe, będę starał się unikać rozważań na temat okoliczności zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych towarzyszących proklamacji tamtego stanu nadzwyczajnego, pozostawiając to uwadze historyków i politologów, a także żyjących jeszcze uczestników ówczesnych wydarzeń."

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!