Joga dla kobiet w ciąży. Integracja ciała, emocji i umysłu

Wydawnictwo: Kos
5 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Ciąża to bardzo ważny etap w życiu kobiety, gdy dokonuje się w całym jej ciele mnóstwo przemian. Po porodzie następuje równie istotny okres macierzyństwa, przekonujemy się, że zmiana jest jedyną stałą rzeczą w naszym życiu. Warto wykorzystać ten czas oczekiwania na dziecko jako czas na pogłębienie świadomości swego ciała, nauki wyciszania i regeneracji umysłu, radzenia sobie ze stresem oraz rozpoznawania i kontaktowania się ze swoimi emocjami. Z pewnością zrównoważona i bardziej świadoma siebie mama lepiej nawiąże kontakt z maleństwem i podoła wyzwaniom okresu macierzyństwa.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

książek: 1939
Ola | 2019-08-14
Na półkach: Przeczytane, Mam, 2019
Przeczytana: 14 sierpnia 2019

Króciutka książeczka, dość powierzchowna, nie zrozumiałam sensu wykładania teorii stresu, zresztą też bardzo zdawkowo. Chyba oczekiwałam w części teoretycznej większej głębi. Znacznie ciekawsze są scenariusze zajęć czy przykładowe ćwiczenia. Zdjęcia zawarte w książce są mało wyraźne i obawiam się, że jak ktoś nie miał styczności z jogą, może mieć kłopot ze zrozumieniem o co chodzi. Ogólnie książka wydaje się być pomocna, ale szału nie ma.