Chłopak, który spotkał Jezusa. Segatashya z Kibeho

literatura piękna
LubimyCzytać

Nowa książka Imamculee Ilibagizy to wspaniała, nigdy dotąd nieopowiedziana historia chłopca, który spotkał Jezusa i ośmielił się zadać Mu pytania, z jakimi ludzie borykali się od ponad 2000 lat. Miał na imię Segatashaya. Był pasterzem urodzonym w ubogiej rodzinie niepiśmiennych pogan w zapadłym zakątku Ruandy. Nigdy wcześniej nie chodził do szkoły, nie czytał Biblii, ani jego noga nie postała w kościele. Pewnego letniego dnia w roku 1982, gdy Segatashaya odpoczywał w cieniu drzewa, odwiedził go Jezus Chrystus...Immaculee Ilibagiza, urodziła się w Ruandzie, tam ukończyła studia inżynieryjne na Uniwersytecie Narodowym. Podczas ludobójstwa w 1994r. straciła większość rodziny. Cztery lata później wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie podjęła pracę w biurze ONZ w Nowym Jorku. Obecnie wygłasza prelekcje i zajmuje się pisaniem. W 2007 r. założyła fundację Left to Tell (Left to Tell Charitable Fund), która wspiera sieroty w Ruandzie. Immaculee otrzymała tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie Notre Dame (The University of Notre Dame) oraz Uniwersytecie Świętego Jana (Saint John's University), a w roku 2007 została odznaczona Międzynarodową Nagrodą Mahatmy Gandhiego za działania na rzecz pokoju i pojednania.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

eduko7 | 2017-07-25
Przeczytana: 03 lipca 2017

Niezwykła Autorka i niezwykły bohater. Pierwsza znana już z wcześniejszych książek o objawieniach MB w Kibeho. Tym razem przybliża nam postać Segatashyi pochodzącego z ubogiej, pogańskiej rodziny w Ruandzie.
Ta książka przekonuje po raz kolejny, iż osoby widzące są celowo dobierane wg tylko Bogu znanych kryteriów. A ich wybór wiąże się nie tylo z powodem do radości, lecz także z prześladowaniami i niejednokrotnie męczeńską śmiercią.