Pod słońcem Toskanii. Czyta Danuta Stenka (CD)

Wydawnictwo: Agora SA
literatura piękna
LubimyCzytać

Audiobook CD mp3. Czyta Danuta Stenka.Czas nagrania 12 godzin 54 minuty.Bramasole – opuszczona od dziesięcioleci willa koloru morelowego, z wyblakłymi zielonymi okiennicami, wymarzony dom Frances Mayes położony w uroczym zakątku nieopodal toskańskiej Cortony. Remontowany przez polskich robotników – solidnych, choć im też zdarzają się wpadki – powoli zapełnia się meblami kupionymi na targu staroci, otrzymanymi od przyjaciół. Jego właścicielka, profesor literatury na uniwersytecie w San Francisco, odkrywa w tym czasie zapachy rosnących w ogrodzie ziół i niezapomniane smaki włoskiej kuchni: sorbetu z mięty i bazylii, zimnej zupy czosnkowej, lokalnego wina chłodzącego się w starym kamiennym zlewie odnalezionym przy domu. Kilkadziesiąt z wypróbowanych przez siebie przepisów zamieściła potem w inspirowanej jej codziennymi zapiskami uroczej opowieści „Pod słońcem Toskanii”.Książka w interpretacji Danuty Stenki to świetny sposób, by poczuć atmosferę nieśpiesznego życia wyznaczanego przez rytm natury, wieczornych spotkań na placyku i w tawernie oraz wielowiekowej, obecnej tuż pod bokiem historii, nie wyjeżdżając z kraju, ani nawet nie wychodząc z domu.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Dianap | 2019-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2019

Chciałam przeczytać babską książkę. Nie żadne romanse ale taką o życiu. Chciałam coś lekkiego. Wysłuchałam jako audiobook. Zaczęło się dobrze. Pomyślałam, że jak tak dalej będzie to bardzo będzie mi się podobać. Autorka autentycznie opisuje Włochy: kłótnie, gestykulacja, sjesta, łapówki i jedzenie. Gdzieś w połowie zaczęłam się niecierpliwić ilością przepisów kulinarnych. Gotowanie to wielka część włoskiej kultury włoskiej ale trochę zaczęło mnie to nużyć. Muszę przyznać że przepisy, które słyszałam były bardzo ciekawe ale zaczekam przeskakiwać duże części rozdziałów. Głos Danuty Stenki zdecydowanie działa relaksująco. Zwykle nie lubię audiobooków ale zastanawiam się czy dałabym radę przeczytać tą książkę czy zostawiłabym w połowie. Skończyłam chyba dzięki lektorce. Ogólnie to książka była taka jaką chciałam tylko mniej przepisów i byłoby lepiej

Treska | 2019-06-29
Przeczytana: 2018 rok

Uwielbiam Włochy, wiec dla mnie cudna książka, którą wysłuchałam w formie audiobooka. W takcie słuchania czułam wszystkie zapachy i dźwięki Toskanii. Miałam wrażenie jakbym tam byłam,w domu, który kupili i remontowali bohaterowie.

magia78 | 2017-05-12
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2017
Przeczytana: 21 maja 2017

114/2017 (A)

Alijen | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Być może nie doceni tego tekstu ten, kto w Toskanii nigdy nie był. We mnie "Pod słońcem Toskanii" wzbudziło poczucie, że właśnie taki sposób opowiadania o włoskich miastach, ludziach, obyczajach, o życiu we Włoszech jest najodpowiedniejszy. Autorka z wielką umiejętnością oddaje klimat środkowej Italii - tego nie da się podrobić. A do tego wspaniały głos Danuty Stenki...