Symbolika biblijna w poezji Wiaczesława Iwanowa

LubimyCzytać

Celem niniejszej książki jest analiza i interpretacja wybranych utworów poetyckich Wieczesława Iwanowa, pochodzących z różnych okresów jego twórczości (1904-1944), lecz ujawniających "tendencję Całości i zasady organizujące tę artystyczną Całość". W utworach tych szczególne znaczenie zyskują symbole drzewa życia, krzyża, różokrzyża, ziarna-kłosa oraz "mit adamicki" z jego protagonistami Adamem, Lucyferem i Ewą, które stały się przedmiotem szczegółowych rozważań w pięciu rozważań w pięciu rozdziałach książki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!