Potrójnie o sumieniu

Wydawnictwo: Petrus
9788377201145
religia
LubimyCzytać

Sumienie od zawsze intrygowało ludzkość, ponieważ stanowi ono tajemnicę głębi ludzkiego wnętrza. Zawiera w sobie sporą wieloznaczność, wobec tego jest trudne do zdefiniowania. Odnosi się je nie tylko do poszczególnych jednostek, ale całych grup społecznych. Wiemy, że nie sposób zignorować jego nakazów, podpowiedzi, a czasem milczenia, a tym bardziej wyrzutów, które mogą być wyjątkowo dotkliwe dla naszej psychiki. Nauka o sumieniu może być pomocna w realizacji naszych zadań osobistych i społecznych. Teoria umiejętnie połączona z praktyką jest zawsze wskazana, temu w pewnym zakresie może wyjść naprzeciw niniejsza książka. Ma ona charakter analityczno-rekonstrukcyjny wokół sumienia w ujęciu trzech uznanych chrześcijańskich etyków, profesorów: T. Ślipki, T. Stycznia, A. Szostka. W ostatnim rozdziale autor podejmuje własną próbę opisu sumienia, jego typologii i form kształtowania, porównał sumienie do swoistego "kompasu" naprowadzającego na dobro i prawdę moralną.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!