Powstanie styczniowe 1863

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788377851982
LubimyCzytać

Powstanie styczniowe 1863 to antologia utworów prozatorskich oraz poezji, jakie dało polskiej literaturze największe z polskich powstań narodowych. Nie tylko pokładano w nim nadzieję na niepodległość, ale także widziano szansę na modernizację Polski. Bohaterstwo i poświęcenie powstańców wywarły wielki wpływ na polską kulturę narodową. Niniejsza publikacja prezentuje utwory m. in. Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza oraz Józefa Piłsudskiego, jak i kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawiera pieśni powstańców, w tym Mieczysława Romanowskiego - poety, który zginął bohaterską śmiercią podczas walk o wolność.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Nie, nie i jeszcze raz nie. Nie kupujcie tego, nie bierzcie nawet, jeżeli będą dawali to za darmo. Szkoda czasu, pieniędzy i miejsca na półce. To nie jest antologia tekstów, to jest antologia fragmentów tekstów (nie więcej niż dwie strony każdy), a przy tym bezczelna reklama czterech innych publikacji Zysku dotyczących powstania styczniowego. Wiem, że tanio, ale nawet za taką cenę szkoda czasu, bo takie "dzieło" nie powinno w ogóle ujrzeć światła dziennego. Brak tu nawet autora/redaktora, którego można by posądzić o to "dzieło".