Sztuka świata. Tom 17. Słownik terminów A-K

Cykl: Sztuka świata (tom 17)
Wydawnictwo: Arkady
Sztuka, leksykon
albumy
LubimyCzytać

To kontynuacja wydawanej niegdyś w Arkadach historii sztuki powszechnej, omawiającej najważniejsze kręgi kulturowe ze wszystkich kontynentów i ukazującej linie ewolucji sztuki od czasów najdawniejszych po współczesność. Kończące serię tomy 17 i 18 prezentują największy na polskim rynku wydawniczym Słownik terminologiczny sztuk pięknych. Całość zawiera blisko 5 000 haseł z zakresu architektury, urbanistyki, malarstwa, rzeźby, grafiki, rysunku, rzemiosła artystycznego, ornamentyki, teatru, fotografii, sztuki ludowej, sztuki ogrodowej, a także konserwacji, technik artystycznych i kolekcjonerstwa. Obejmuje terminologię dotyczącą sztuki europejskiej, ale uwzględnia też pojęcia związane z kulturą regionów Azji, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Oceanii i Australii. Bogaty materiał ilustracyjny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Ania | 2018-04-19

Podobnie jak poprzednie tomy dostałam tę książkę od babci i już nie raz pomogła mi ona w przygotowaniu się i zdobyciu wiedzy niezbędne na zajęciach i nie tylko.