Podatek dochodowy od osób prawnych w systemie rachunkowości przedsiębiorstwa. Zbiór zadań z rozwiązaniami

Wydawnictwo: Difin
LubimyCzytać

Znajomość funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach i instytucjach, w tym także w aspekcie rachunkowości, stanowi podstawowy zakres wiedzy studentów uczelni ekonomicznych. Rachunkowość podatkowa, obejmująca przede wszystkim problematykę funkcjonowania podatku dochodowego oraz podatku od towarów i usług, stanowi w każdym roku akademickim przedmiot nauczania dla szerokiej grupy studentów kilku kierunków studiów. Należy do wiodących przedmiotów wykładanych na kierunkach Finanse i rachunkowość, Rachunkowość i controlling oraz Zarządzanie.Doświadczenia nauczycieli oraz studentów wskazują przy tym na znaczną użyteczność zbiorów zadań w skutecznej realizacji procesu dydaktycznego, szczególnie przy nauczaniu rachunkowości, w tym rachunkowości podatkowej. Zbiory zadań stwarzają bowiem korzystne warunki dla naświetlania studentom praktycznych aspektów funkcjonowania podatków w przedsiębiorstwach. Głównym celem zbioru jest zatem prezentacja rozwiązań typowych problemów organizacji rachunkowości z zakresu podatku dochodowego przedsiębiorstw posiadających osobowość prawną.Z recenzji prof. nadzw. dr. hab. Artura Hołdy, CICA:W mojej opinii przedstawiony do recenzji skrypt spełnia wymogi stawiane tego typu publikacjom i może służyć jako efektywna i systemowa pomoc dydaktyczna. Poziom merytoryczny opracowania jako całości wraz z kompleksowością analizy oceniam jednoznacznie pozytywnie i mogę polecać opracowanie zarówno dla teoretyków, jak i praktyków działalności gospodarczej.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!