Dlaczego wierzę? Przesłanie pontyfikatu 2005-2013

Wydawnictwo: WAM
religia
LubimyCzytać

Modlitwa, prawda, Kościół i człowiek. Liturgia, wiara, Eucharystia. Matka Boża i powrót Chrystusa. A przede wszystkim - komentarz do Wyznania wiary.W zamyśle włoskiego wydawcy ta książka przygotowana została dla młodych. Prosto, jednak bez uproszczeń. W chwili dla Kościoła szczególnej jest niczym przesłanie pontyfikatu.Obecnemu wydaniu towarzyszy błogosławieństwo Benedykta XVI dla polskich czytelników. Wypraszając wszelkie łaski Ojciec Święty życzy, "aby lektura i refleksja owocowały umocnieniem i ożywieniem wiary".Drodzy Bracia i Siostry,Dziękuję wam za waszą życzliwość. Jak wiecie, zdecydowałem się złożyć rezygnację z posługi, jaką mi Pan powierzył 19 kwietnia 2005 r. Uczyniłem to w pełnej wolności dla dobra Kościoła, po długiej modlitwie i zrobiwszy przed Bogiem rachunek sumienia, świadomy powagi tego aktu, ale też świadomy, że nie jestem już w stanie wypełniać posługi Piotrowej z niezbędną do tego siłą. Wsparciem i światłem jest dla mnie pewność, że Kościół należy do Chrystusa, który nigdy nie przestanie nim kierować i nim się opiekować. Dziękuję wszystkim za miłość i modlitwę, jaką mi towarzyszycie. W tych niełatwych dla mnie dniach niemal fizycznie mogłem odczuć moc modlitwy, moc, którą wasza miłość i modlitwa mi daje. Módlcie się nadal za mnie, za Kościół i za przyszłego Papieża. Pan Bóg będzie nas prowadził.Benedykt XVI, 13 lutego 2013 r.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras