Płynność finansowa w małych i średnich przedsiębiorstwach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse
LubimyCzytać

W książce kompleksowo omówiono problematykę płynności finansowej i zarządzania finansami w małych i średnich przedsiębiorstwach. Przedsiębiorstwa te stanowią bowiem w strukturze polskiej gospodarki 99,9% wszystkich przedsiębiorstw, zatrudniają około 60% ogółu pracujących i tworzą przeszło połowę PKB. Utrata płynności finansowej takich firm sprzyja narastaniu procesów koncentracji ekonomicznej i monopolizacji.Drugie zmienione wydanie publikacji zostało przygotowane z myślą o odbiorcach pragnących w sposób całościowy poznać zagadnienia zarządzania płynnością finansową w przedsiębiorstwach z uwzględnieniem wpływu decyzji w zakresie zarządzania płynnością na wartość bogactwa właścicieli małych i średnich podmiotach gospodarczych. Adresowana jest zarówno do specjalistów zainteresowanych tym problemem naukowo, jak i do osób nie obawiających się dokonywać transferu najnowszych ustaleń naukowych do swoich przedsiębiorstw ? nowoczesnych praktyków życia gospodarczego. Będzie również dobrym źródłem informacji dla studentów uczelni ekonomicznych, politechnik, akademii rolniczych i prywatnych szkół ekonomicznych.Zaletą książki jest przyjazna, ułatwiająca studiowanie struktura tekstu:wprowadzenie w tematykę rozdziałów,wykaz nowych terminów w każdym z rozdziałów,wyróżnione definicje nowych pojęć,liczne przykłady ilustrujące przekazywaną wiedzę,rysunki i tabele,bogata bibliografia,wykaz skrótów,indeks rzeczowy.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!