Ostatnie pokolenie

Tłumaczenie: Wiktoria Melech
Seria: Kremowa
Wydawnictwo: Albatros
La derniere tribu

Co łączy zabójstwo japońskiego mnicha z morderstwem popełnionym dwa tysiące lat temu w Tybecie? Dlaczego w dłoni „człowieka z lodu” tkwi fragment zwojów z Qumran?Czy Tybetańczycy mogą być potomkami Żydów?

Elilaya | 2013-09-13

Chciałam dać drugą szansę autorce i choć książka ciekawsza od poprzedniej, wciąga i nie ma takiego chaosu, to niestety jest wiele niedopowiedzeń i błędów... chociażby obraz gejsz, za to co przeczytałam o gejszach ta książka zasługuje na niższą ocenę od poprzedniej.
Niestety, ciężko mi było dojść do samego końca. Książka męczy strasznie, jest dużo rzeczy niepotrzebnych a człowiek jak czyta ma myśli "niech to się wreszcie skończy".

malineczka74 | 2010-09-02
Przeczytana: 02 września 2010

Lubię czytać thrillery - a od przeczytania "Kodu da Vinci " lubie też najbardziej te, w których autor sięga do tematyki religijnej .Tym razem akcja książki przeniosła mnie do mało mi znanej Japonii,Tybetu , Indii i Izraela.Główni bohaterowie do były żołnierz ,skryba i agent Mossadu Ary Cohen oraz jego ukochana Jane Rogers agentka CIA.W klasztorze w japońskim Kioto kapłani odnajdują tajemnicze zwłoki męskie.Ofiara została zamordowana w odległym czasie a obok zwłok znaleziono fragmenty rękopisu z Quamran.Pierwotnie te zwłoki znaleziono w odłegłym Tybecie przez skromnych wieśniaków doskonale zakonserwowane w wiecznej zmarźlinie.Dlaczego przywieziono je do Japonii , dlaczego ginie jeden z japońskich mnichów ?Książka pokazuje związki judaizmu z buddyzmem i szintoizmem.Akcja nie toczy się tak niespodziewanie i błyskawicznie jak u Browna ale jest ciekawa i trzyma w napięciu.Powieść wyjaśniła mi wiele na temat religii powszechnej w Japonii i Tybecie oraz zawiera wiele ciekawostek...

wirydiana | 2011-09-07
Przeczytana: 05 września 2011

Z opisu na okładce książki nie wynikało, że jest to kontynuacja dwóch poprzednich części. I choc teoretycznie można potrakowac tę książkę jak indywidualnośc, to w treści jest jednak wiele odniesień do poprzednich wydarzeń, które rzutują na obecne wydarzenia.
Ary Cohen, agent Mossadu, arcykapłan Esseńczyków, wyrusza do Japonii aby zbadac zamrożone zwłoki mężczyzny sprzed dwóch tysięcy lat. W dłoniach mężczyzny znaleziono zwój, który może stanowic ważny krok w ustaleniu pochodzenia religii szintoistycznej. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach do rozwiązania zagadki wiedzie droga bardzo kręta i najeżona przeciwnościami. Aremu przyjdzie zmierzyc się nie tylko z potężną sektą, która zamierza przejąc władzę w Japonii, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Długa i mozolna wędrówka w głąb własnego umysłu pozwoli mu nie tylko poukładac własne życie, ale także doprowadzi go do rozwiązania całkowicie rzeczywistych zagadek.
Niewiele jest książek, które mi się nie podobają. I to...

Lagoon | 2013-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 29 marca 2013

Powieśc ta, oprócz tego, że jest ciekawym thrillerem, przypomina mi też nieco książki Paula Coelho - pozwala poznać trochę odmiennych religii i kultur, a przy tym jest powieścią filozoficzną. Bardzo mnie wciągnęła, ale też skłoniła do przemyśleń, czego się raczej nie spodziewałam, gdy po nią sięgałam.

Paweł Lesiak | 2013-11-04
Przeczytana: 2011 rok

Spisek, historia, mity, zabójstwa ... nie zawsze oznacza dobrą książkę.

Jakub Wierzba | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2011

Według mnie książka jest ciekawa,zawiera realne fakty historyczne.

Dominik | 2012-08-15

Przeciętna książka, tylko niektóre momenty były interesujące.

krystbel | 2017-03-27
Przeczytana: 27 marca 2017