W pogoni za wiatrem

Tłumaczenie: Dariusz Ćwiklak
Cykl: Alex McKnight (tom 3) | Seria: Kryminał z klasą
Wydawnictwo: Amber
The Hunting Wind

Zasypane śniegiem lasy i skute lodem brzegi jeziora Michigan są od piętnastu lat domem Alexa McKnighta. Były policjant i prywatny detektyw mimo woli usiłuje tu zapomnieć o przeszłości. Na tym odludziu odnajduje go dawny przyjaciel. Prosi o pomoc. Chce odszukać kobietę, którą kiedyś kochał. Alex podejmuje się tego zadania. Tyle że przyjaciel nie powiedział mu całej prawdy... Wciągnięty w wir kłamstw i przemocy Alex będzie musiał wrócić do miejsc, o których chciał zapomnieć. A pogoń za tajem

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

Ella | 2014-12-01

Wprawdzie trochę ciężko było mi wystartować do tej książki, bo na początku jest dużo odniesień do baseballu, opisów rozgrywek i tym podobne rzeczy, co dla mnie było bardzo ciężkostrawne, ale im dalej było już coraz lepiej i coraz ciekawiej. Wciągająca historia, szybka akcja, subtelne poczucie humoru i zaskakujące zakończenie. Przyzwoity kryminał na jeden wieczór. Godny polecenia.

Kwonnie | 2016-07-03
Przeczytana: 12 czerwca 2016

W książce znajdziemy świetnie wykreowaną główną postać detektywa z przymusu - Alexa McKnighta; z początku niby banalną sprawę, jakiej podejmuje się bohater, ale która potrafi na końcu naprawdę zaskoczyć czytelnika oraz dawkę bardzo dobrego poczucia humoru.
Uwielbiam tę książkę.

MadamRosmerta | 2014-06-17
Przeczytana: 2014 rok

Książki o detektywie Alexie mieszkającym przy granicy z Kanadą w Raju, są po prostu tak klimatyczne,że aż nie można się od nich oderwać. W nich nie chodzi tylko o dobry wątek kryminalny, który zaskakuje i trzyma w napięciu do końca. To właśnie opisy urokliwego miasteczka rodem z "Przystanku Alaska" czyni tę książkę wyjątkową.

| 2012-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2012

Książkę będę wspominać z sentymentem, aczkolwiek chyba nie samej treści. Godziny czekania na wielmożnego antykwariusza, który pracuje jak się wyśpi, kasztany którymi nie raz dostałam po głowie, oraz grosze jakie dostałam za swoje księgi licealne. Skromny fundusz przeznaczyłam na tę ową książeczkę. Nie jest zła, lecz brak mi większego zwrotu akcji w zakończeniu.

nicholas | 2011-10-17
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 17 października 2011

Dobra. Lubie takie ksiazki. Klasyczny, dobry kryminal. Do konca czyta sie z zaciekawieniem, coraz szybciej zeby dowiedziec sie jak sie skonczy. Wszystko dopracowane, kazdy szczegol pasuje. Watki bohaterow mieszaja sie w zaskakujacy sposob i powoli mamy przejrzysty obraz calej sytuacji. POLECAM

Anna | 2012-08-16
Przeczytana: sierpień 2011

Rewelacyjny kryminał, trzeci z serii, która opowiada o byłym policjancie i detektywie ("mimo woli") Alex'ie McKnight'cie. Wg mnie jest to "klasyka gatunku", po który należy sięgnąć. Polecam!

maciuszek1 | 2012-08-11
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Początek lepszy niż zakończenie. Styl z czasem zaczyna przypominać styl Cobena, a takie ironiczno-głupkowate teksty nie za bardzo pasują mi do Aleksa.

Havyer | 2012-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2012