Własna droga

tłumaczenie
Donata Olejnik
Breaking free
konie

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej . To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

• Pierwsza przychodzi miłość
  • Raz na zawsze
  • Mity i zgrzyty
  • Opowieści i przypowieści
  • Felix Austria
  • Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Twoim śladem
  • Mężczyźni z różowym trójkątem
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Koniec warty

6,69 (65 ocen i opinii)
Magisterium II: Miedziana rękawica
Cassandra Clare , Holly Black

7,28 (32 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

8,1 (10 ocen i opinii)
Felix Austria
Sofija Andruchowycz

7 (3 ocen i opinii)
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,48 (25 ocen i opinii)
Twoim śladem
A. Meredith Walters

7,79 (34 ocen i opinii)
Mężczyźni z różowym trójkątem
Josef Kohout , Heinz Heger

7,91 (34 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

Gracze
Bogdan Rymanowski

7 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Canis | 2012-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Po przeczytaniu dwóch części, opuściłam Heartland na dobre trzy miesiące z przypiętą w moim umyśle łatką - znudziła mnie ta historia i nie chce mi się czytać więcej.
Dzisiaj rano, zwalczając nudę zabrałam się za trzecią część serii. Nie spodziewałam się jakiegoś przełomu, zwykła krótka historyjka, z którą można spędzić kilka przyjemnych godzin, czytając o koniach - właściwie nie są to wcale uwielbiane przeze mnie stworzenia.
We "własnej drodze" dowiadujemy się o kolejnych problemach Amy i Heartlandu - Pegaz czuje się coraz gorzej, a schronisko chyli się ku upadkowi, z braku klientów i środków finansowych. Do tej pory była to według mnie najbardziej smutna część. Mimo wszystko dobra, na takie jak dzisiaj, nudne niedzielne i zimowe poranki, a ja mimo wszystko skuszę się na przeczytanie dalszych części i to w bardzo bliskiej przyszłości. ;))

Nanette | 2016-02-27
Na półkach: 2016, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 27 lutego 2016

Po dłuższej przerwie postanowiłam wrócić do Heartlandu. Trzecia część to również szybkie czytadełko, dobre, żeby na chwilę oderwać się od świata rzeczywistego i wejść w świat koni. A przykład Bajki pokazuje, że do zwierząt zawsze należy podchodzić z miłością, delikatnością, cierpliwością i że należy ich słuchać.

Justyna Antoniewicz | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Następna część Heartlandu zaskoczyła mnie i to bardzo, dostarczyła wzruszeń, emocji mocnych, świetna fabuła..piękne konie, a też zasmuciła mnie historia Pegaza chorego konia bardzo cierpiałam, smutna byłam jak zachorował Amy próbowała go uratować a nie było już ratunku dla niego.
Wzruszająca, przepiękna książka pochłonęłam szybko cudowna, ciepła historia przeczytałam bardzo chętnie.
Jeszcze będę czytać dalsze losy Amy seria jest wyjątkowa napisana z sercem, miłością do Koni!!!
Polecam bardzo!!!

Luna | 2011-05-10
Przeczytana: 02 maja 2011

Bywa, że kiedy dosłownie w moment dokonują się ważne życiowe zmiany, pozostaje coś lub ktoś, kto jest jakby elementem łączącym z przeszłością, przypominającym czasy, w których wszystko wydawało się łatwiejsze. Właśnie taką funkcję pełnij w życiu Amy Pegaz. Koń kiedyś należał do jej taty i znany był jako jeden z najlepszych skoczków Anglii. Po wypadku ojciec dziewczyny całkowicie odciął się od żony i dwóch małych dziewczynek, równocześnie oddając im Pegaza pod opiekę. Kiedy Amy podrosła, Pegaz stał się jej najlepszym końskim przyjacielem, któremu powierzała swoje sekrety i problemy. Od pewnego czasu stan zdrowia konia zaczął się pogarszać. Nawet alternatywne terapie nie pomagają mu powrócić do dawnej formy. Amy powoli traci nadzieję i wiarę w swoje siły. Nie pomaga jej to w reperowaniu budżetu Heartlandu, który wydaje się coraz bardziej chwiejny. Kolejne konie oczekują jej pomocy, ale czy będzie potrafiła je wyleczyć, jeżeli nie potrafi tego uczynić nawet z własnym?

Styl Lauren...

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok

Mimo wszystko, moja ulubiona część. Przez te kilkadziesiąt stron książki naprawdę pokochałam Pegaza i historia była dla mnie bardzo wzruszająca :)

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Pegaz (ulubiony koń zmarłej mamy głównej bohaterki) zaczął coraz dotkliwiej odczuwać brak Marion w Heartlandzie. Stary koń nie trzymał się najlepiej i to przerażało Amy. Nie chciała stracić jedynej nici, która łączyła ją z matką, lecz stan Pegaza pogarszał się z każdym dniem.
Chciało mi się płakać, kiedy czytałam niektóre sceny. Powieść jak najbardziej polecam!

Daria | 2014-07-23

Genialna książka! Bardzo chwyta za serce, w wielu momentach chciało mi się płakać. Niezwykle mocno wzruszyła mnie historia Pegaza. Polecam książkę zwłaszcza tym, którzy są miłośnikami koni.

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii!!! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam każdą książkę z serii Heartland!

ashellie | 2014-10-08

Amy wciąż ma trudności z prowadzeniem Heartlandu. Nie może dogadać się z siostrą, martwi ją też stan Pegaza. Jedyne co może zrobić to pomóc Bajce - klaczy należącej do znanej mistrzyni skoków. Czy uda jej się ocalić schronisko?

Ervisha | 2010-10-26

Powieść nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, a mimo to potrafi dotrzeć do wielu serc. Zakończenie nie jest fenomenalne, ale utrwalana dzieję w dobre jutro.

Yuuki | 2011-12-05

Śmierć Pegaza. To wszystko co zostało jej z przeszłości odeszło... To była chyba najsmutniejsza z tych wszystkich części.