Własna droga

Breaking free
konie
typ
papier
7,2 (515 ocen i 24 opinie)

Opis książki

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej . To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Justyna | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Następna część Heartlandu zaskoczyła mnie i to bardzo, dostarczyła wzruszeń, emocji mocnych, świetna fabuła..piękne konie, a też zasmuciła mnie historia Pegaza chorego konia bardzo cierpiałam, smutna byłam jak zachorował Amy próbowała go uratować a nie było już ratunku dla niego.
Wzruszająca, przepiękna książka pochłonęłam szybko cudowna, ciepła historia przeczytałam bardzo chętnie.
Jeszcze będę czytać dalsze losy Amy seria jest wyjątkowa napisana z sercem, miłością do Koni!!!
Polecam bardzo!!!

Canis | 2012-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Po przeczytaniu dwóch części, opuściłam Heartland na dobre trzy miesiące z przypiętą w moim umyśle łatką - znudziła mnie ta historia i nie chce mi się czytać więcej.
Dzisiaj rano, zwalczając nudę zabrałam się za trzecią część serii. Nie spodziewałam się jakiegoś przełomu, zwykła krótka historyjka, z którą można spędzić kilka przyjemnych godzin, czytając o koniach - właściwie nie są to wcale uwielbiane przeze mnie stworzenia.
We "własnej drodze" dowiadujemy się o kolejnych problemach Amy i Heartlandu - Pegaz czuje się coraz gorzej, a schronisko chyli się ku upadkowi, z braku klientów i środków finansowych. Do tej pory była to według mnie najbardziej smutna część. Mimo wszystko dobra, na takie jak dzisiaj, nudne niedzielne i zimowe poranki, a ja mimo wszystko skuszę się na przeczytanie dalszych części i to w bardzo bliskiej przyszłości. ;))

Luna | 2011-05-10
Przeczytana: 02 maja 2011

Bywa, że kiedy dosłownie w moment dokonują się ważne życiowe zmiany, pozostaje coś lub ktoś, kto jest jakby elementem łączącym z przeszłością, przypominającym czasy, w których wszystko wydawało się łatwiejsze. Właśnie taką funkcję pełnij w życiu Amy Pegaz. Koń kiedyś należał do jej taty i znany był jako jeden z najlepszych skoczków Anglii. Po wypadku ojciec dziewczyny całkowicie odciął się od żony i dwóch małych dziewczynek, równocześnie oddając im Pegaza pod opiekę. Kiedy Amy podrosła, Pegaz stał się jej najlepszym końskim przyjacielem, któremu powierzała swoje sekrety i problemy. Od pewnego czasu stan zdrowia konia zaczął się pogarszać. Nawet alternatywne terapie nie pomagają mu powrócić do dawnej formy. Amy powoli traci nadzieję i wiarę w swoje siły. Nie pomaga jej to w reperowaniu budżetu Heartlandu, który wydaje się coraz bardziej chwiejny. Kolejne konie oczekują jej pomocy, ale czy będzie potrafiła je wyleczyć, jeżeli nie potrafi tego uczynić nawet z własnym?

Styl Lauren...

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok

Mimo wszystko, moja ulubiona część. Przez te kilkadziesiąt stron książki naprawdę pokochałam Pegaza i historia była dla mnie bardzo wzruszająca :)

Ervisha | 2010-10-26

,,Własna droga’’ opowiada w większości o Pegazie – koniu,który jest wszystkim, co pozostało Amy z przeszłości. Przypomina jej mamę i tatę, a także radosne wspomnienia z czasów ich beztroskiego bytu. Kuc, czuje się z dnia na dzień coraz gorzej; nie pomagają żadne lekarstwa, ani zioła, czy też olejki, które bohaterka mu aplikuje. Zaniepokojona jego stanem, Amy telefonuje do Scotta, który jest weterynarzem oraz zaufanym przyjacielem dziewczyny. Podczas, gdy nastolatka wraz ze swym dziadkiem dogląda Heartlandu, stan konia raz pogarsza się, raz polepsza. Amy z troską obserwuje zachowania Pegaza i opiekuje się nim. Mogłoby się wydawać, że jest to zadanie ponad siły młodej dziewczyny, jednak ona daje sobie radę. Kluczową rolę w wydarzeniach związanych z kucem, bodajże szetlandzkim odgrywa starsza siostra Amy, Lou. Nie chcę zdradzać zakończenia, lecz napomknę tylko, że jest ono dobre. Fabuła jak zwykle kręci się wokół stadniny koni oraz zmagań dziewczyny z szarą rzeczywistością.

...

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Pegaz (ulubiony koń zmarłej mamy głównej bohaterki) zaczął coraz dotkliwiej odczuwać brak Marion w Heartlandzie. Stary koń nie trzymał się najlepiej i to przerażało Amy. Nie chciała stracić jedynej nici, która łączyła ją z matką, lecz stan Pegaza pogarszał się z każdym dniem.
Chciało mi się płakać, kiedy czytałam niektóre sceny. Powieść jak najbardziej polecam!

Genialna książka! Bardzo chwyta za serce, w wielu momentach chciało mi się płakać. Niezwykle mocno wzruszyła mnie historia Pegaza. Polecam książkę zwłaszcza tym, którzy są miłośnikami koni.

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii!!! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam każdą książkę z serii Heartland!

ashellie | 2014-10-08

Amy wciąż ma trudności z prowadzeniem Heartlandu. Nie może dogadać się z siostrą, martwi ją też stan Pegaza. Jedyne co może zrobić to pomóc Bajce - klaczy należącej do znanej mistrzyni skoków. Czy uda jej się ocalić schronisko?

Yuuki | 2011-12-05

Śmierć Pegaza. To wszystko co zostało jej z przeszłości odeszło... To była chyba najsmutniejsza z tych wszystkich części.

kocia_mama | 2015-02-13

Piękna książka.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Maria Konopnicka
    173. rocznica
    urodzin
    Ja lubię słyszeć mądre słowo! Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi. Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł.
  • Mitch Albom
    57. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie jest za późno ani za wcześnie. Jest dokładnie wtedy, kiedy trzeba
  • Max Brooks
    43. rocznica
    urodzin
    Tak, to były kłamstwa, ale czasem kłamstwo nie jest złe. To znaczy, kłamstwo samo w sobie nie jest ani złe, ani dobre. Jest jak ogień: może ogrzać, ale może spalić - zależy od sposobu użycia.
  • Jerzy Bralczyk
    68. rocznica
    urodzin
    Bralczyk: Tak jak weekend, wciąż pisany po angielsku. To podobno jest słowo, które najdłużej czeka na spolszczenie. I nie doczeka się. Bo wyraźnie narusza reguły: w polszczyźnie po "ł" nie występuje "-i'. "Łikendu" nie będzie. Markowski: Występuje, występuje. W wyrazie "półinteligent"... pokaż więcej
  • Anja Snellman
    61. rocznica
    urodzin
    Mamo, posłuchaj, czasem oswojone ptaki zaczynają wariować. Obijają się o szyby, strącają pranie ze sznura, wlatują w cierniste krzewy, aż fruwa pierze. Po tych wybuchach nastaje zupełna cisza. W końcu ostatnie piórko spływa spokojnie na ziemię. Słychać, jak trawa rośnie. A potem życie toczy się dale... pokaż więcej
  • Agnieszka Chylińska
    39. rocznica
  • Martin Pollack
    71. rocznica
    urodzin
    Dlaczego to zawsze intelektualiści dają się okpić takim oszustom, podczas gdy umięśnieni półanalfabeci wydają się arcyodporni na problemy nowej epoki?
  • Sean Williams
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzi można zastąpić. Sekund nie.
  • Mark Buckingham
    49. rocznica
  • James Blish
    94. rocznica
  • Karlheinz Deschner
    91. rocznica
    urodzin
    Od czasów Konstantyna cechami, po których rozpoznaje się ten Kościół, są obłuda i przemoc; codzienną praktyką tej religii stała się masowa zagłada. Surowo zakazywano zabijania pojedynczych osób, ale uśmiercanie tysięcy ludzi było dziełem miłym Bogu. To nie obłęd, to jest chrześcijaństwo.
  • Nora Szczepańska
    101. rocznica
  • Henrik Ibsen
    109. rocznica
    śmierci
    Odbierając przeciętnemu człowiekowi życiowe kłamstwo, odbiera mu pan równocześnie szczęście.
  • Cyprian Kamil Norwid
    132. rocznica
    śmierci
    Jękły głuche kamienie. Ideał sięgnął bruku.
  • Tony Halik
    17. rocznica
    śmierci
    Jeszcze raz mogłem się przekonać, że jednak kobiety mają zawsze rację. Pozorny kaprys mojej żony uratował życie dwóm ludziom!

Znajdź nas na Facebooku