Własna droga

Breaking free
konie
typ
papier
7,19 (504 ocen i 23 opinie)

Opis książki

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej . To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Canis | 2012-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2012

Po przeczytaniu dwóch części, opuściłam Heartland na dobre trzy miesiące z przypiętą w moim umyśle łatką - znudziła mnie ta historia i nie chce mi się czytać więcej.
Dzisiaj rano, zwalczając nudę zabrałam się za trzecią część serii. Nie spodziewałam się jakiegoś przełomu, zwykła krótka historyjka, z którą można spędzić kilka przyjemnych godzin, czytając o koniach - właściwie nie są to wcale uwielbiane przeze mnie stworzenia.
We "własnej drodze" dowiadujemy się o kolejnych problemach Amy i Heartlandu - Pegaz czuje się coraz gorzej, a schronisko chyli się ku upadkowi, z braku klientów i środków finansowych. Do tej pory była to według mnie najbardziej smutna część. Mimo wszystko dobra, na takie jak dzisiaj, nudne niedzielne i zimowe poranki, a ja mimo wszystko skuszę się na przeczytanie dalszych części i to w bardzo bliskiej przyszłości. ;))

Luna | 2011-05-10
Przeczytana: 02 maja 2011

Bywa, że kiedy dosłownie w moment dokonują się ważne życiowe zmiany, pozostaje coś lub ktoś, kto jest jakby elementem łączącym z przeszłością, przypominającym czasy, w których wszystko wydawało się łatwiejsze. Właśnie taką funkcję pełnij w życiu Amy Pegaz. Koń kiedyś należał do jej taty i znany był jako jeden z najlepszych skoczków Anglii. Po wypadku ojciec dziewczyny całkowicie odciął się od żony i dwóch małych dziewczynek, równocześnie oddając im Pegaza pod opiekę. Kiedy Amy podrosła, Pegaz stał się jej najlepszym końskim przyjacielem, któremu powierzała swoje sekrety i problemy. Od pewnego czasu stan zdrowia konia zaczął się pogarszać. Nawet alternatywne terapie nie pomagają mu powrócić do dawnej formy. Amy powoli traci nadzieję i wiarę w swoje siły. Nie pomaga jej to w reperowaniu budżetu Heartlandu, który wydaje się coraz bardziej chwiejny. Kolejne konie oczekują jej pomocy, ale czy będzie potrafiła je wyleczyć, jeżeli nie potrafi tego uczynić nawet z własnym?

Styl Lauren...

mel90212 | 2013-08-03
Przeczytana: 2012 rok

Mimo wszystko, moja ulubiona część. Przez te kilkadziesiąt stron książki naprawdę pokochałam Pegaza i historia była dla mnie bardzo wzruszająca :)

Ervisha | 2010-10-26

,,Własna droga’’ opowiada w większości o Pegazie – koniu,który jest wszystkim, co pozostało Amy z przeszłości. Przypomina jej mamę i tatę, a także radosne wspomnienia z czasów ich beztroskiego bytu. Kuc, czuje się z dnia na dzień coraz gorzej; nie pomagają żadne lekarstwa, ani zioła, czy też olejki, które bohaterka mu aplikuje. Zaniepokojona jego stanem, Amy telefonuje do Scotta, który jest weterynarzem oraz zaufanym przyjacielem dziewczyny. Podczas, gdy nastolatka wraz ze swym dziadkiem dogląda Heartlandu, stan konia raz pogarsza się, raz polepsza. Amy z troską obserwuje zachowania Pegaza i opiekuje się nim. Mogłoby się wydawać, że jest to zadanie ponad siły młodej dziewczyny, jednak ona daje sobie radę. Kluczową rolę w wydarzeniach związanych z kucem, bodajże szetlandzkim odgrywa starsza siostra Amy, Lou. Nie chcę zdradzać zakończenia, lecz napomknę tylko, że jest ono dobre. Fabuła jak zwykle kręci się wokół stadniny koni oraz zmagań dziewczyny z szarą rzeczywistością.

...

SeaGoddess | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2009
Przeczytana: sierpień 2009

Pegaz (ulubiony koń zmarłej mamy głównej bohaterki) zaczął coraz dotkliwiej odczuwać brak Marion w Heartlandzie. Stary koń nie trzymał się najlepiej i to przerażało Amy. Nie chciała stracić jedynej nici, która łączyła ją z matką, lecz stan Pegaza pogarszał się z każdym dniem.
Chciało mi się płakać, kiedy czytałam niektóre sceny. Powieść jak najbardziej polecam!

Genialna książka! Bardzo chwyta za serce, w wielu momentach chciało mi się płakać. Niezwykle mocno wzruszyła mnie historia Pegaza. Polecam książkę zwłaszcza tym, którzy są miłośnikami koni.

Uwielbiam wszystkie książki z tej serii!!! A Lauren Brooke jest według mnie świetną pisarką! Polecam każdą książkę z serii Heartland!

ashellie | 2014-10-08

Amy wciąż ma trudności z prowadzeniem Heartlandu. Nie może dogadać się z siostrą, martwi ją też stan Pegaza. Jedyne co może zrobić to pomóc Bajce - klaczy należącej do znanej mistrzyni skoków. Czy uda jej się ocalić schronisko?

Yuuki | 2011-12-05

Śmierć Pegaza. To wszystko co zostało jej z przeszłości odeszło... To była chyba najsmutniejsza z tych wszystkich części.

kocia_mama | 2015-02-13

Piękna książka.

kajkosz | 2012-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2012

Najpierw obejrzałam serial na podstawie (acz dość swobodnie) tej serii, potem, z niedosytu, zabrałam się za książki. Hmmm... może gdybym miała 15-16 lat podobałyby mi się bardziej, niestety zachwycona nie jestem. Ale i tak przeczytam dalsze części, zawsze to miło poczytać coś o koniach.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku