Historia myśli ekonomicznej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320816242
biznes, finanse

W trzecim, nieco skróconym i zmienionym wydaniu książki Autor zapoznaje czytelników nie tylko z historią i stanem obecnym myśli ekonomicznej na świecie, lecz także z polskimi doktrynami ekonomicznymi okresu transformacji ustrojowej w latach 1989-2005.

Książka napisana tak sobie, popełniająca typowe, głównonurtowe błędy, stronnicza i wręcz obrzydliwa przy opisie jedynego z najwybitniejszych ekonomistów wszech czasów - Frederica Bastiata. Wyśmiewanie osoby tej formatu wystawia autorowi czytelne dla mnie świadectwo braku kompetencji. Takich to mamy profesorów...

| 2013-01-19
Przeczytana: styczeń 2013

Książka ma wartość z tej racji, że prezentuje dorobek polskich ekonomistów. A tutaj nie mamy się czego wstydzić. Pamiętamy i powtarzamy myśli Anglików, Niemców, Austriaków, czy Amerykanów... ale powinniśmy też spojrzeć czasami na nasz skarbiec.
I właśnie w tej pozycji zaprezentowano taki focus: jest to całkiem niezłe zestawienie myśli polskiej z myślą Zachodnią.

Aleksandra | 2016-06-25
Mateusz Nakonieczny | 2015-07-11