Oświecenie. Słownik literatury polskiej

9788374200929
LubimyCzytać

Oświecenie. Słownik literatury polskiej nie tylko pełni funkcję podręcznego kompendium wiedzy o tekstach i ideach epoki rozumu, lecz również pokazuje, w jaki sposób zjawiska i wydarzenia tego okresu wpłynęły na rozwój naszej kultury. Książka jest pozycją niezbędną przy powtórkach do sprawdzianów, matury i egzaminów, przydatną zarówno uczniom gimnazjum i liceum, jak i studentom. Jej pomoc w przygotowaniu lekcji docenią także nauczyciele.Autorka Słownika, profesor Teresa Kostkiewiczowa, jest jedną z najwybitniejszych historyków i teoretyków literatury polskiej.Książka zawiera:171 haseł - omówienia prawie 60 utworów - życiorysy ponad 40 pisarzy i badaczy literatury - charakterystyki najważniejszych zjawisk kulturalnych i społecznych, nurtów filozoficznych, motywówi gatunków literackich

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!