Metamorfozy społeczne 7. Procesy socjalizacji w Drugiej Rzeczypospolitej 1914-1939

Wydawnictwo: Neriton
historia
LubimyCzytać

Rozpatrywanie socjalizacji w Drugiej Rzeczypospolitej jest szczególnie złożone. Okres międzywojenny w wypadku Polski był wyjątkowo specyficzny, jeśli brać pod uwagę najmłodsze grupy społeczeństwa. Zazwyczaj bowiem socjalizacja jest procesem ciągłym. Każde pokolenie, korzystając ze swoich doświadczeń, wychowuje i przygotowuje młodych ludzi do życia. W okresach przełomowych doświadczenie rodziców i wychowawców nie wystarcza.Ze Wstępu

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!