Ośmiornica

Wydawnictwo: Replika

Komisarz Adam Krępiński, funkcjonariusz CBŚ, prowadzi śledztwo w sprawie znalezionej przypadkowo, ale niezwykłej partii narkotyków. Dochodzenie zatacza coraz szersze kręgi, a niektóre tropy wiodą do... komendy CBŚ na warszawskiej Woli. Zagrożenie czyha wszędzie. Komisarz musi zarzucić sieć na tajemniczą Organizację Magika i rozwikłać trudne dylematy zawodowe. W tym czasie związek Adama i...

sieć na tajemniczą Organizację Magika i rozwikłać trudne dylematy zawodowe. W tym czasie związek Adama i Agnieszki przechodzi kryzys...
Sensacyjna powieść "Ośmiornica" Piotra Wolaka pokazuje zorganizowaną polską przestępczość z początku bieżącego wieku. Jej zaletą jest precyzja, z jaką autor przedstawia techniczną stronę pracy CBŚ, a także wszechstronny obraz zjawisk związanych z produkcją i handlem narkotykami.

źródło opisu: Wydawnictwo Replika, 2009

źródło okładki: http://www.replika.eu

Darooo | 2012-05-11

Ośmiornica to bardzo dobra książka sensacyjna, trzymająca w napięciu do samego końca. Dodatkowym atutem jest to, że akcja rozgrywa się polskich realiach na ulicach Warszawy. Polecam każdemu mężczyźnie i studentom Technologii Chemicznej ;) A mówią, że po tym kierunku dorobić się nie można... http://ksiazki-recenzja.blogspot.com/2012/04/piotr-wolak-osmiornica.html

MaaRnaa | 2012-02-19
Przeczytana: 30 stycznia 2012

świetny polski thriller mafijny, właściwie sądzę że właśnie od tej akcji ośmiornicy na odznakach CBŚ widnieje właśnie logo czarnej ośmiornicy, przełomowy moment kiedy w 2000 roku powstało CBŚ, polecam

Bartosz Grzybowski | 2013-04-08
Przeczytana: 06 kwietnia 2013

Dobrze przedstawione realia Polskiej gangsterski w końcówce lat 90tych i początku XXI wieku. Trzyma w napięciu do końca jednak dialogi są strasznie sztuczne,szczególnie te pomiędzy Adamem a jego partnerem.Mimo wszystko warto przeczytać

Je_voudrais | 2016-07-07
Przeczytana: 04 lipca 2016