Wzrost gospodarczy w krajach transformacji: konwergencja czy dywergencja

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
9788320818086
biznes, finanse

Książka zawiera kompleksową, wieloczynnikową analizę wzrostu gospodarczego krajów przechodzących transformację ustrojową. Analiza ta obejmuje grupę 27 europejskich i azjatyckich krajów postsocjalistycznych. Autorzy pracownicy naukowi Katedry Ekonomii II Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie opierając się na przeprowadzonych badaniach empirycznych nad wzrostem gospodarczym i procesami realnej konwergencji (czyli zmniejszania luki rozwojowej w stosunku do krajów wyżej rozwiniętych) gospodarek tych krajów, przedstawili najważniejsze czynniki ich wzrostu gospodarczego, zmiany ich względnego poziomu rozwoju gospodarczego oraz oddziaływanie na nie wybranych instytucji.

emkamk | 2017-04-12