Gitara basowa dla bystrzaków + CD

Wydawnictwo: Helion
hobby
LubimyCzytać

Czas na bas! * Graj, jak lubisz: poczuj w sobie salsę, soul, rock, reggae oraz każdą inną muzykę świata * Improwizuj niczym wirtuoz * Rozwijaj solidne poczucie rytmu i synchronizacji z zespołem * Twórz profesjonalne akompaniamenty z wykorzystaniem nagrań zawartych na płycieBas to serce muzyki. Basista zostawia środek sceny dla innych, ale to właśnie on wraz z perkusistą tworzy sekcję rytmiczną, musi też współbrzmieć melodycznie z wokalistą. Na koncercie publiczność zauważy go w dwóch przypadkach - kiedy wszyscy pozostali przestaną grać albo… kiedy on przestanie grać. Masz ochotę złapać za czterostrunowe wiosło i dać czadu? Bez względu na to, czy już szarpiesz druty, czy jesteś początkującym muzykiem, Gitara basowa dla bystrzaków to najlepsze źródło wiedzy, dzięki któremu od razu zagrasz jak z nut! * Świat według basu - graj z zespołem, bądź jego osią. * Czas na bas - eksploruj techniki, dzięki którym skale i akordy zmienisz w świetną muzykę. * Przejścia i groove’y - blues, punk rock, a może reggae? Wybierz między popem a metalem i zostań basistą swojej wymarzonej kapeli. * Dobrze rockująca muzyka - dołącz do ekipy nagranej na płycie i twórz w ulubionych stylach idealne akompaniamenty do piosenek.Dołączona płyta zawiera: * ścieżki basu wszystkich przykładowych utworów z książki, * nagrania demonstrujące style, skale, akordy i techniki tworzenia groove’ów.Wrzuć płytę do odtwarzacza i graj z całym zespołem!Struny między kartkami. Znajdziesz tu: * ponad 150 groove’ów w wielu różnych stylach, * szczegółową instrukcję wymiany strun i wykonywania podstawowych czynności konserwacyjnych Twojego instrumentu, * ćwiczenia poprawiające technikę oraz dopasowanie dłoni do basu, * wskazówki dotyczące grania z zespołem, * rozgrzewki, opisy grania na tej samej strunie i uderzania kilku strun na zmianę, * opisy sposobów gry różnych muzyków z całego świata, * opis metody tworzenia własnych groove’ów, * porady na temat najbardziej odpowiedniej gitary dla Ciebie.Patrick Pfeiffer jest wykształconym basistą, kompozytorem, konsultantem i nauczycielem gry na basie w Nowym Jorku. Nagrywał z George’em Clintonem, Jimmy’m Normanem, Phoebe Snow i wieloma innymi uznanymi artystami. Jest także współzałożycielem Bass Remedies, Inc. (BassRemedies.com).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!