Interaktywna wizualizacja danych

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Uatrakcyjnij swoją WWW!Skoro mawia się, że obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, można też powiedzieć, że jeden wykres jest wart więcej niż tysiąc tabel z danymi. Dlatego właśnie użytkownicy uwielbiają wykresy! Już jeden rzut oka pozwala wyrobić sobie zdanie na temat każdego problemu. Jeżeli do tego dodać interaktywne rozwiązania, efekt może być tylko jeden — zachwyt Twoich klientów! Biblioteka D3 pozwala na budowanie interaktywnych wykresów, które pozwolą Ci na efektowną prezentację posiadanych informacji.W trakcie lektury tej książki przekonasz się, jak szybko można przygotować atrakcyjny wykres, prezentujący nawet najbardziej skomplikowane dane. Najpierw gruntownie poznasz podstawy HTML-a, JavaScriptu oraz formatu SVG. Po tym wstępie będziesz gotowy, by rozpocząć przygodę z biblioteką D3! Określanie osi, skalowanie, efekty specjalne to tylko niektóre z poruszanych tematów. Gdy już opanujesz tworzenie wykresów, pora przejść do kolejnego rozdziału. Dowiesz się z niego, jak na posiadany wykres nanieść interaktywne dodatki. Na sam koniec zobaczysz, jak nakładać dane na mapy geograficzne oraz eksportować stworzone wykresy. Książkę tę doceni każdy programista, który kiedykolwiek stanął przed problemem wizualizacji danych.Przekonaj się, jak łatwo można: * tworzyć wykresy * korzystać z danych w formacie CSV * skalować wykresy * dodawać do wykresów interaktywne informacjeZachwyć użytkowników przydatnymi wykresami!

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Migdał | 2017-09-07
Na półkach: Przeczytane, Praca
Przeczytana: 07 września 2017

Bardzo dobra książka o bibliotece D3. Zwłaszcza dla początkujących programistów lub osób, które dot tej pory z programowaniem nie miały w ogóle nic wspólnego. Programistom z mniejszym lub większym stażem też ta pozycja powinna przypaść do gustu.

Książka jest napisana lekko i dowcipnie. Kolejne przykłady prowadzą czytelnika za rączkę więc nawet najodporniejsi na naukę programowania bez problemu poradzą sobie z opanowaniem całości materiału. Część książki pokrywa się z dostępnym za darmo kursem na stronie autora ale wydanie papierowe jest bardziej obszerne (no i jest po polsk ;) ).

Można by się przyczepić do kilku zagadnień merytorycznych (np. twierdzenie, że funkcja i metoda to synonimy) i edycyjnych (kilka literówek) ale ogólnie, z czystym sumieniem mogę polecić tę pozycję każdemu kto chce zacząć przygodę z biblioteką D3.