Zaczynam żeglować

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788370205362
hobby
LubimyCzytać

„Gdy raz wyjdziesz na wodę i posmakujesz świeżego wiatru, będziesz wiedział, czy warto uczyć się dalej. Liczę na to, że spodoba ci się wędrówka pod żaglami i nie poprzestaniesz na tej książce, która jest traktowana jako wstęp do twojej żeglarskiej kariery” – pisze we wstępie kpt. Krzysztof Baranowski.„Zaczynam żeglować” to wprowadzenie do żeglarstwa adresowane przede wszystkim do młodych entuzjastów tego sportu. Celem tej książki jest przybliżenie czytelnikowi problematyki żeglarskiej w takim stopniu, by chwycił rumpel i szot bez nadmiernej obawy, by później, gdy stanie przed komisją egzaminacyjnąna stopień żeglarza, był spokojny o wynik.Znakomity praktyk, kpt. Krzysztof Baranowski, prowadzi wykład w sposób niezwykle przystępny i niekonwencjonalny, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z żeglarską młodzieżą.Krzysztof Baranowski to jeden z najbardziej znanych polskich żeglarzy. Na morzach i oceanach przepłynął ponad 250 000 mil morskich! Brał udział w transatlantyckich regatach samotnych żeglarzy i dwukrotnie opłynął świat solo na jachtach „Polonez” i „Lady B”. Na „Pogorii” prowadził rejs na południowe Szetlandy, a ze Szkołą pod Żaglami do Indii i wokół Afryki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Pierogi_i_Pączki | 2019-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2019

Znakomite wprowadzenie do żeglowania, szczególnie dla młodych (kilkunastoletnich) kandydatów. Wszystko wyłożone prosto, bez nadużywania specjalistycznych terminów. Można przeczytać w jeden dzień.
Przydałaby się korekta niektórych przestarzałych informacji (głównie związanych z pojawieniem się internetu), ale inteligentny czytelnik dopowie sobie co trzeba.
Polecam.