Programowanie w języku R. Analiza danych, obliczenia, symulacje

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Otwarte, wolnodostępne i bezpłatne środowisko R zyskuje w ostatnich latach coraz większą popularność, stając się bardzo poważną alternatywą dla wykorzystywanych przez wiele instytucji komercyjnych narzędzi typu SAS, STATA czy SPSS. Znakomita większość publikacji dostępnych nie tylko na polskim, ale i zagranicznym rynku wydawniczym skupia się jednak na omawianiu sposobów wykorzystywania R-a w różnych zastosowaniach praktycznych (statystyka, analiza danych, obliczenia naukowe, numeryczne, symulacyjne – m.in. w ekonomii, medycynie, naukach technicznych i ekonomicznych) – czyli uczy tak naprawdę obcowania z gotowymi narzędziami.Książka jest doskonałym źródłem informacji dla osób, które chcą dokładnie dowiedzieć się, w jaki sposób takie obliczenia są przeprowadzane, w jaki sposób mieć na nie pełny wpływ oraz – w razie potrzeby – jak oprogramować je samodzielnie. Dodatkową zaletą pozycji są liczne przykłady i ćwiczenia z konkretnych działów matematyki, informatyki i statystyki, na których styku można uplasować analizę danych.Książka skierowana jest zarówno do osób, które już wykorzystują R-a w swojej pracy, jak i tych, które chcą dopiero poznać to środowisko. Będą nią zainteresowane osoby, które nigdy nie programowały w żadnym języku, znają R-a wybiórczo (książka stanowi kompletny kurs programowania prowadzący do poziomu zaawansowanego), jak i takie, dla których R jest kolejnym narzędziem (język R jest bardzo odmienny od najczęściej stosowanych w praktyce języków C/C++/C#/Java).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!