Rośliny ozdobne. Encyklopedia

Wydawnictwo: Dragon
hobby
LubimyCzytać

Książka dostarcza podstawowych, ale wystarczających informacji na temat pielęgnacji ponad 150 najpopularniejszych roślin pokojowych i balkonowych. W części ogólnej zawarte są informacje na temat wyboru odpowiedniego stanowiska dla roślin, sposobów rozmnażania, technik nawożenia i przesadzania roślin. Ponadto książka zawiera wiedzę dotyczącą stosowania zarówno chemicznych środków ochrony roślin na choroby i szkodniki, jak i sporządzania domowym sposobem ekologicznych preparatów. Czytelnicy borykający się z problemem pielęgnacji roślin w czasie urlopów, znajdą skuteczne sposoby „automatycznego” podlewania.W części szczegółowej znajdują się zdjęcia i informacje dotyczące pielęgnacji poszczególnych gatunków roślin. Można w niej znaleźć opisy gatunków o ozdobnych liściach, kwiatach oraz owocach, roślin balkonowych, palm i paproci, storczyków, kaktusów i sukulentów. Polecamy również dział „cuda w doniczce”, w którym uwzględniłem gatunki pod różnymi względami wyjątkowe, wprawiające w zachwyt. Ich uprawa może być ciekawym doświadczeniem.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!