Wykute w brązie

Tłumaczenie: Konrad Majchrzak
Cykl: Marek Dydiusz Falko (tom 2) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Shadows in Bronze

Kolejny po "Srebrnych świnkach" tytuł z bestsellerowej serii z Markiem Dydiuszem Falkonem. Rzym w I wieku n.e., za czasów Wespazjana. Detektyw Marek Dydiusz Falko na rozkaz cesarza Wespazjana ma przeprowadzić śledztwo w sprawie zdrady stanu. Odtrącony przez piękną patrycjuszkę Helenę Justynę, chętnie podejmuje się zadania, które pozwoli mu zapomnieć o własnym nieszczęściu. Udając...

Rzym w I wieku n.e., za czasów Wespazjana.

Detektyw Marek Dydiusz Falko na rozkaz cesarza Wespazjana ma przeprowadzić śledztwo w sprawie zdrady stanu. Odtrącony przez piękną patrycjuszkę Helenę Justynę, chętnie podejmuje się zadania, które pozwoli mu zapomnieć o własnym nieszczęściu. Udając beztroskiego podróżnika, w towarzystwie najlepszego przyjaciela Petroniusza udaje się do Neapolu, wspaniałych Pompejów... gdzie dochodzi do całej serii niezwykłych wydarzeń, obejmujących kolejny spisek i brzemienne w skutki spotkanie z ukochaną Heleną.

Błyskotliwy, dowcipny kryminał w rzymskiej szacie nie pozwala się nudzić!

źródło opisu: [Rebis, 2009]

Liza | 2015-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2015

Miał być kryminał historyczny… No cóż, czasy starożytnego Rzymu nigdy nie należały do moich ulubionych epok i po tej książce bynajmniej nie zainteresowały mnie bardziej. Wprawdzie detektyw Falko stara się wykryć spiski przeciwko nowej władzy, obarczony najbardziej kłopotliwymi i najgorszymi zadaniami przez cesarza, ale po lekturze całości nadal nie powiedziałabym powiedzieć na czym polega intryga kryminalna. Generalnie Falko miesza się do polityki, wymyka mordercy w zielonym płaszczu i tęskni za Heleną, a jego życie to kiepska kolacja i obolałe stopy.

Z wielkim trudem dotrwałam do końca, z bolącą twarzą od ziewania. Dowcip ironiczny (a był takowy) nie dotarł do mnie, niestety nie pozostawił śladu w mej pamięci. Poza tym 600 stron to za dużo jak na taką fabułę. A jakieś plusy? Sytuację odrobinę ratuje wprowadzenie (o dziwo) wątku romansowego dotyczącego Falka i Heleny, ich dialogi, co ożywia całość. Zwrotów akcji jako takowych specjalnie nie było, raz tylko zostałam zaskoczona- za...

| 2012-11-21
Przeczytana: 18 listopada 2012

Rany Julek! Dawno się tak nie wynudziłam nad jakąś książką. Jest to tym bardziej przykre, że pierwsza część (i film na jej podstawie), bardzo mi się podobała. Można tę książkę określić wieloma epitetami, ale na pewno nie jest to kryminał a główny bohater denerwuje bardziej niż Kojak! Basta. Doczytałam z wielkim bólem i na tym mówię koniec pani Davis. Za słabe, aby czytać te kilka napisanych przez nią tomów... Odradzam fanom prawdziwego (klasycznego) kryminału i tym, którzy uwielbiają starożytność. Poza nazwami własnymi, tyle tu jej, co kot napłakał.

Agnieszka | 2014-05-06
Przeczytana: 2012 rok

Powieść historyczna. Lekki kryminał. Ciąg dalszy przygód detektywa Marka Dydiusza Falkona.

Ewjona | 2015-02-18

Jedna z niewielu ksiazek, ktorej nieprzeczytalam do konca stwierdzajac, ze zycie jest za krutkie...
Nudna. Przegadana.
Specyficzne poczucie humoru glownego bohatera jest jedynym atutem. Chociaz jego slownictwo ni jak ma sie do czasu i miejsca akcji.
...
Nie polecam.