Burza nad Dworcem Gdańskim. W bój- bez broni

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788364452093
historia
LubimyCzytać

Jednocześnie z naszym natarciem od północy miało wyruszyć z południa w rejon Dworca Gdańskiego, uderzenie zgrupowania ,,Radosław". Nasze oddziały, po przekroczeniu torów kolejowych, miały skandować hasło: ,,Ra-do-sław!", co miało ułatwić ukierunkowanie natarcia tamtym oddziałom i zapobiec ewentualnemu ostrzelaniu się własnych oddziałów w ciemnościach nocnych.(fragment książki)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Magnat | 2015-11-24
Przeczytana: 2015 rok

Dosc ciekawa.Zupelnie inne spojrzenie na WaWe 44 roku od lansowanych gloryfikacji.Tragedia mlodych ludzi bez broni o odwaznych sercach,wypelniajäce czesto kontrowensyjne i bezsensowne rozkazy przelozonych