Rysuję ciężarówki i traktory

Wydawnictwo: Arkady
hobby
LubimyCzytać

Ciężarówki - któż z nas nie marzył o tym, żeby kierować tymi potężnymi pojazdami? W książce przedstawiono proste metody, dzięki którym nauczysz się rysować najpopularniejsze spośród nich: wóz strażacki, wywrotkę, naczepę... Omówiono maszyny wykorzystywane na budowie, takie jak betoniarka, traktory oraz samochody terenowe... i wiele, wiele innych!Do narysowania ciężarówki wystarczą dwa sześciany i cztery kółka! Jeżeli chcemy przedstawić pojazd z boku, rysujemy niewielki prostokąt "szoferkę" później większy prostokąt, który będzie przyczepą, a następnie dwa kółka, które przekształcą się w koła ciężarówki. I oto mamy podstawowy kształt pojazdu. W dalszej kolejności możemy dodać detale takie jak drzwi, karoseria i felgi dzięki temu nasz rysunek stanie się bardziej realistyczny.Książka krok po kroku pokazuje, jak w prosty sposób, za pomocą zaledwie kilku linii wykonać wspaniały szkic i rozwinąć go w kompletną ilustrację. Książka będzie znakomitą pomocą dla nauczycieli i rodziców chcących zaszczepić swym pociechom zamiłowania plastyczne. Ułatwią przekonanie dzieci, że rysowanie wcale nie jest takie trudne. Nabycie umiejętności właściwego operowania ołówkiem lub kredką na pewno sprawi wiele radości wszystkim, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!