Rozłączy ich śmierć

Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 18)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Divided in Death
wirus, terroryści, śmierć, zbrodnia

Jest rok 2059, czas konfliktu między ludzkością a technologią, i nowy wirus komputerowy staje się narzędziem w rękach terrorystów. Reva Ewing, była agentka Secret Service, pracuje jako specjalistka do spraw bezpieczeństwa w Roarke Enterprises - do dnia, kiedy zostaje znaleziona przy zakrwawionych zwłokach męża, głośnego artysty Blaira Bisela, i swej najlepszej przyjaciółki. Okazuje się że tych dwoje od dawna łączył płomienny romans. Ale porucznik Eve Dallas nie wierzy w winę zdradzonej, zazdrosnej żony, zwłaszcza że pliki komputerowe obu ofiar zostały całkowicie zniszczone. Ten właśnie komputerowy wirus stanowi poważne zagrożenie dla Roarke'a, którego firma otrzymała rządowy kontrakt na opracowanie programu zabezpieczającego sieć elektroniczną przed atakiem hakerów-technoterrorystów. W całą tę sprawę zamieszani są wysoko postawieni członkowie agencji bezpieczeństwa, którzy chętnie obarczyliby Revę winą za zbrodnię i nie zawahają się przed obrzydliwym szantażem, aby powstrzymać Eve.

Małgorzata Chabzda | 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Wypożyczyłam " Rozłączy ich śmierć" nie mając pojęcia, że jest to seria kryminałów napisanych przez Norę Roberts. Jak na początek to już jest niezła wtopa, ale mimo nie znając poprzednich części mogę powiedzieć, że to świetny kryminał. Wielka wyobraźnia autorki daje nam możliwość podróży do roku 2059, gdzie możemy mieć styczność z najnowszymi wynalazkami. Super oprogramowania, bronie i andoidy. Jednak mimo podróży do przyszłości dalej mamy styczność z brutalnością i morderstwami. Nie będę zdradzać co dzieje się w książce mam nadzieję, że wystarczy to co napisałam aby zachęcić przypadkowego czytelnika do sięgnięcia po tę pozycję.

Marysieńka | 2011-11-15
Przeczytana: 2007 rok

Reva Eving, była agentka Secret Service, pracująca w firmie Roarke Enterprise zostaje znaleziona pewnego dnia przy zwłokach męża i przyjaciółki. Zamordowana parę od dawna łączył romans. O zabójstwo podejrzewana jest Reva, zazdrosna żona zabija kochanków...ale porucznik Eve Dallas prowadząca śledztwo w sprawie ma inne zdanie. Stara się sumiennie prowadzić dochodzenie i pomóc przyjaciółce wyjść z opresji. Niestety, odpowiedzialni za zbrodnię starają się powstrzymać Eve uciekając się do szantażu. Jak sobie poradzi błyskotliwa pani porucznik, tymbardziej, że zagrozona jest firma jej ukochanego męża? Czy się podda, czy ulegnie szantazowi??? Żeby się dowiedzieć, trzeba przeczytać powieść. O ile nie przepadam za cyklami to ten o Eve Dallas czytam z wielką przyjemnością, tak jak powieści A. Christie z panną Jane Marple...Polecam.

Lenka | 2011-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2011

Super kryminał :) Uwielbiam książki o Eve Dallas i jej mężu Roarke'u :)

rumiko | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 18 października 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.

Nula | 2012-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2012

Wciągnęła mnie ta część, pełna wzruszeń, irytacji i oczywiście stalowej woli Eve. Bohaterka serii 'In Death' jest postacią inspirującą i pełną siły, energii. Niesamowicie przedstawiona.
Fabuła wciągająca, przestępstwa wewnętrzne, Kod Czerwony, zaawansowane morderstwa. Nora Roberts naprawdę potrafi wciągnąć.

Magdalena | 2011-11-16
Na półkach: Przeczytane, 2011, In Death
Przeczytana: 15 listopada 2011

Mieszane mam uczucia co do tej książki. Momentami porywając, ale za chwilę ciągnąca się jak krówka mordoklejka. Zła nie jest, ale rewelacyjna też nie. Czy sięgnę po kolejne przygody Eve Dallas i spółki. Zobaczymy...

Magdzik | 2010-10-28
Przeczytana: 10 lipca 2010

Książka godna polecenia, bardzo lubię tego typu kryminałki

Sabiko | 2016-01-21

Uwielbiam każdą książkę z tej serii. Miałam szczęście czytać ją od pierwszej części i poznać całą historię Dallas od początku. Polecam całym sercem :)

książek: 1919
Vinga | 2016-11-26