Lapidarium 5

Wydawnictwo: Czytelnik
literatura faktu
LubimyCzytać

Lapidarium to miejsce (skwer w mieście, dziedziniec w zamku, patio w muzeum), gdzie składa się znalezione kamienie, szczątki rzeźb i fragmenty budowli - a to odłamek tułowia albo ręki, a to kawałek gzymsu czy kolumny, słowem, rzeczy będące częścią nie istniejącej (już, jeszcze, nigdy) całości i z którymi nie wiadomo, co robić. Może pozostaną jako świadectwo czasu przeszłego, jako ślad prób, jako znaki? A może w naszym świecie, już tak rozrośniętym, tak ogromnym, a zarazem coraz bardziej chaotycznym i trudnym do objęcia, do uporządkowania, wszystko zmierza w stronę wielkiego collage`u, w stronę luźnego zbioru fragmentów, a więc - właśnie w stronę lapidarium.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!