Seks się liczy. Od seksu do nadświadomości

7 (22 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki
LubimyCzytać

OSHO – charyzmatyczny mistrz duchowy pochodzący z Indii. Znakomity mówca swobodnie posługujący się zarówno wschodnimi tradycjami mistycznymi, jak i zachodnią psychoterapią. Jego nauki dotyczą nie tylko indywidualnego poszukiwania sensu, lecz także najbardziej palących spraw społecznych i politycznych. Przesłanie tej książki brzmi: Nauczmy się kochać! Seks powinien być wolny od poczucia winy i stłumienia, to przecież dar natury, nie ma w nim nic złego – mówi OSHO. Nie chodzi tu jedynie o przyjemności ciała, ale również o psychologiczne i duchowe wymiary seksu. Jeśli tylko zaakceptujemy naszą seksualność i nauczymy się nią cieszyć, dotrzemy do niedostępnych dotychczas obszarów naszej duszy i samoświadomości. To pierwszy krok, by wznieść się wyżej, lepiej poznać siebie i osiągnąć szczęście.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Drań | 2019-05-06
Przeczytana: 03 maja 2019

Przeogromne zaskoczenie.
Tak jak wskazywał tytuł spodziewałem się głównie treści o seksie, tymczasem znajdziemy wyjaśnienie pojęcia miłości, kształtowania nas przez religię i społeczeństwo, wychowywaniu dzieci, energii życiowej, poszukiwaniu szczęścia przez wolność i innych sprawach (a seks gdzieś pomiędzy). Można też tą książkę nazwać wprowadzeniem do seksu tantrycznego.

Czytało się bardzo dobrze i szybko, treść wspaniała, jedyne 2 rzeczy które mi się nie podobają to zbyt duża ilość powtórzeń (książka mogłaby mieć z 50 str mniej, może autor chciał żeby wiedza dotarła do czytelnika dlatego się powtarzał?) i to że wszystko jest pięknie opisane ale nie ma podanych konkretów jak to zrobić. Są wskazówki i gdyby nie to że już zacząłem zgłębiać temat medytacji nie domyśliłbym się jak co ogarnąć. Szkoda bo tylko to wstrzymało mnie od dania maksymalnej oceny.

Polecam :)

HypatiazAleksandrii | 2019-02-27

To biblia każdego człowieka myślącego, wrażliwego i obserwującego uważnie rzeczywistość. To wiedza, z której może i powinien skorzystać każdy, kto czuje, że coś z tym światem jest nie tak. Dla mnie to droga... prawda... życie. Nie dałam maksymalnej liczby gwiazdek tylko dlatego, że autor, uważany za guru "sekty" pisał o miłości, seksie, oświeceniu w latach i w rzeczywistości "nieco" różnej od naszych czasów i klimatu, w którym żyjemy :). Jednak problem - człowiek i jego nastawienie do siebie i prawdy o sobie wciąż jest niezmienny. Wiedza zawarta w tej książce, niesamowicie logiczna argumentacja (często powtarzana, ale to ma sens), sprawia, że inaczej spoglądasz na siebie, na ludzi wokół Ciebie i na wszystkie okoliczności, w których wzrastasz, żyjesz i w których przyjdzie Ci umrzeć. Osho odkrywa w Tobie całe Twoje człowieczeństwo, które musisz w sobie pokochać, bo tylko po to żyjesz. Dla niego nie ma tabu. I ja go popieram. Mówi o tłumieniu, wyparciu, o pragnieniach, które rujnują...

PiórkoAngeliki | 2017-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 08 listopada 2017

Dałam tyle gwiazdek,bo to jest jedyna ksiązka,która mówi prawdę o seksie i miłości.
To jest podręcznik,który każdy powinien przeczytać,bo żadnego innego w naszej cywilizacji nie ma.
Oficjalnie uczymy się o fizjologii seksu,o mechanice seksu.
A tego nie potrzebujemy,bo jak się kochać nikt nas nie uczył,a umiemy.

To,że masz dzieci nie znaczy,że wiesz cokolwiek o seksie-bo nie wiesz nic.
Jeśli macie dzieci-nastolatków,studentów kupcie im tę książkę-jednocześnie kupcie egzemplarz dla siebie i swojego partnera i czytajcie ją razem : z otwartością i odwagą.
Bo żeby czytać razem tę ksiązkę trzeba być odważnym,bo przecież seks to tabu naszej cywilizacji.
"Seks został potępiony,ponieważ religie musiały być przeciwne wszystkiemu,czym człowiek może się cieszyć.Leżało to w ich interesie,by utrzymywać człowieka nieszczęśliwym,odebrać mu każdą możliwość znalezienia spokoju,pocieszenia,chwilowej oazy na pustyni.Człowiek musiał być całkowicie pozbawiony wszelkiej możliwości cieszenia się.
Wasze...