Zazdrość. Niebezpieczna namiętność

LubimyCzytać

* Czy istnieje miłość bez zazdrości? * Dlaczego mężczyźni i kobiety wzajemnie się oszukują? * Co czują zdradzani mężczyźni? * Co bardziej martwi kobiety: to, że partner zakochał się w innej, czy to, że szuka przygód seksualnych nieangażujących emocjonalnie? * Jak poradzić sobie z zazdrością i zdradą? * Czy można odbudować związek po zdradzie i ponownie sobie zaufać?Psycholog David M. Buss uznaje zazdrość za zjawisko powszechne i wskazuje jej przejawy w wielu kulturach. Opierając się na ankietach i wywiadach przeprowadzonych w trzydziestu siedmiu krajach na sześciu kontynentach, a także na najnowszych odkryciach w dziedzinie biologii, antropologii i psychologii, stwierdza, że ewolucyjnie pierwsze pragnienia seksualne wciąż kształtują nasze pasje. Zabiera nas w fascynującą podróż przez wiele kultur, od prehistorycznych po współczesne, aby pokazać, jak wielki wpływ na każdego z nas ma tytułowa niebezpieczna namiętność. To książka przełomowa dla rozumienia pierwotnych tajników naszych serc. Szokuje, intryguje i niepokoi, bez wątpienia nie pozostawia nikogo obojętnym. Dodatkowo pokazuje, że jedynie zdrowa równowaga pomiędzy zazdrością a zaufaniem prowadzi do szczerego przywiązania i trwałej miłości.Zazdrość to jedno z najciekawszych i najbardziej paradoksalnych ludzkich uczuć. O czym właściwie świadczy fakt, że ktoś jest zazdrosny? Czy to dobrze, czy może jednak źle? Do czego może prowadzić zazdrość i czym się różni damska zazdrość od męskiej? David M. Buss wziął tę niebezpieczną namiętność pod lupę. Wnioski, które przelał na papier, mogą Cię zaskoczyć, ale na pewno pomogą w uniknięciu wielu życiowych zakrętów.Elwira Piwowarska, kobieta.wp.pl

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!