Wiersze wybrane + CD

Wydawnictwo: a5
poezja
LubimyCzytać

Prezentujemy nową serię tomów poetyckich z płytami CD. Na początek są to wybory Julii Hartwig,Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Teraz w nowej szacie graficznej, twardej oprawie i na szlachetnym papierze, z dodatkiem płyt CD, na której wybrane przez siebie wiersze czytają sami Autorzy ( wyjątkiem jest tom "Wierszy zebranych" Stanisława Barańczaka, którego utwory czyta - znakomicie! - Marek Kondrat). Cykl ten stanowi prezentację poetów - klasyków polskiej poezji współczesnej, mówiących tu własnym głosem. W przenośni – bo każdy tom jest osobistym wyborem wierszy i dosłownie – bo usłyszymy ich własne niepowtarzalne interpretacje. „Ambicją twórczości Stanisława Barańczaka będzie doskonałość tego, co starożytni Rzymianie rozumieli pod określeniem ars, sztuka rzemiosła. Dzięki temu także te wiersze, które przez krytyków niechętnych nowofalowej poetyce bywały pogardliwie określane jako „poezja publicystyczna”, zdumiewająco przetrwały próbę czasu i dziś nadal poruszają. Choćby właśnie przez drastyczny kontrast między bylejakością życia w Peerelu a wyrafinowaną formą, w jaką poeta tę bylejakość ubrał”. Tadeusz Nyczek Do nowego wydania „Wierszy zebranych” dołączyliśmy płytę CD, na której wiersze poety, m.in. cykl „Podróż zimowa” czyta Marek Kondrat.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!