Zdrowy ferment. Jak przyrządzać i podawać pyszne probiotyczne dania i cieszyć się dzięki nim zdrowiem i lepszym samopoczuciem

Wydawnictwo: Purana
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Witaj w probiotycznym świecie!Odkrycie fermentowanej żywności całkowicie odmieniło życie Donny Schwenk. Po trudnej ciąży i zmaganiu się z licznymi dolegliwościami postanowiła znaleźć źródło swoich problemów. Któregoś dnia natknęła się na informacje dotyczące znanej od wieków sztuki domowej fermentacji żywności, metody, która wzbogaca ją o pożyteczne, wspomagające trawienie bakterie, a także witaminy minerały pozytywnie wpływające na ogólny stan zdrowia.Po włączeniu fermentowanej żywności do swego codziennego menu Donna zaczęła doświadczać witalności, o jakiej nawet nie śniła, i już wkrótce fermentacja stała się jej życiową pasją. Rozpoczęła też nowe życie jako nauczycielka, pisarka i blogerka na stronie www.culturedfoodlife.com, starając się upowszechniać swoją wiedzę na ten temat. Dziś Donna współpracuje z tysiącami ludzi na całym świecie, pomagając im w rozwiązaniu ich własnych zdrowotnych problemów z nadciśnieniem, cukrzycą, alergią, trądzikiem, astmą czy zespołem jelita drażliwego.W Zdrowym fermencie Donna pokazuje, jak w prosty sposób przygotować pyszne i zdrowe fermentowane potrawy. Po wstępie, w którym zapozna cię z naukowymi podstawami dobrodziejstw fermentacji oraz niezwykłą historią ozdrowienia swojego i swojej rodziny, przeprowadzi cię krok po kroku przez podstawowe metody przygotowywania kefiru, kombuczy, kiszonek czy mąki ze skiełkowanych ziaren i przedstawi ponad 135 opartych na nich przepisów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

niebieska | 2018-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2018

Autorka pisze o tym jak żywność probiotyczna zmieniła życie jej, rodziny i znajomych. Twierdzi, że dobre bakterie pochodzące z kiszonek mogą zmienić jakość życia i wyeliminować lub przynajmniej złagodzić wiele dolegliwości (m.in. alergie, problemy ze złym samopoczuciem, ciągłym zmęczeniem i in.). Podaje dokładne opisy jak wykonać w domu kefir, kombuczę oraz podaje przepisy na wiele ciekawych kiszonek.
Nieco zabawny jest jej amerykański punkt widzenia. Jako dorosła osoba pierwszy raz usłyszała w sklepie ze zdrową żywnością o kefirze.