Wielka księga humoru.

Okładka książki Wielka księga humoru. Jacek Illg, Elżbieta Spadzińska-Żak
Okładka książki Wielka księga humoru.
Jacek IllgElżbieta Spadzińska-Żak Wydawnictwo: satyra
satyra

Okładka książki Budowle Świata Jacek Illg, Szewczyk Joanna, Elżbieta Spadzińska-Żak
Budowle Świata Jacek Illg, Szewczy...
Okładka książki Humor bez granic. 5000 żartów, z których śmieją się na świecie Elżbieta Spadzińska-Żak, praca zbiorowa
Humor bez gran... Elżbieta Spadzińska...
Okładka książki Miasta Świata Monika Dobrowska, Jacek Illg, Szewczyk Joanna, Elżbieta Spadzińska-Żak
Miasta Świata Monika Dobrowska, J...

Lektura niecodzienna, ale przyjemna, na poprawę humoru, odstresowanie się. 5000 najlepszych, polskich dowcipów, które zebrano w jedną publikację przez dwóch autorów. Właściwie nie ma się tutaj nad czym rozwodzić, czy polemizować. To był dla mnie i dla męża, bo rzecz jasna dzieciom raczej nie polecam włączać do słuchania, miło spędzony czas. Uśmieliśmy się po pachy.

Jedne dowcipy bardziej trafione, drugie może mniej. Jedne znane szerszemu gronu odbiorcy, drugie nie, ale ze względu na obszerność, szeroki wachlarz tematyczny i ich bohaterów było naprawdę czego posłuchać. Myślę jednak, że ogromną rolę i znaczenie ma tutaj lektor. To dzięki niemu dowcipy te mają swoją barwę, urok, czy znaczenie. To moje pierwsze spotkanie z interpretacją Jacka Kissa. Tutaj zaważyła umiejętność lawirowania między pewnym dystansem do siebie i otoczenia oraz zaskakującymi finałami każdego z dowcipu. Kiss spisał się znakomicie, świetnie oddał ich przesłanie i wyrazistą indywidualność.

Gierki słowne, tradycyjne żarty, anegdoty z morałem, dialogi z życia wzięte oraz zagadki, to większa część tej niecodziennej, przyjemnej lektury. Humor płynie z niej zewsząd. Ubaw po pachy i mile spędzony czas. Warto!

Szczerze polecam!

Jedne...

Słuchałam audiobooka. Śmiałam się może z raz na pół godziny, bo niestety większość lepszych żartów już znałam. Sporo było też takich zupełnie nieśmiesznych, albo takich, które znałam w lepszych wersjach.
Myślę, że ta pozycja trochę traci w formie audiobooka, bo angielski lektora pozostawia wiele do życzenia, a książki z tej serii wydawane są dość ładnie i w grubej oprawie.

humor humorowi nie równy, bardziej żenujący niż rozweselający.

humor humorowi nie równy, bardziej żenujący niż rozweselający.

• Patronat medialny :)
  • 2017
  • Pdf/Audio
  • Non-fiction
  • 2016
  • Audiobooki

Dodaj cytat z książki Wielka księga humoru.