Wielka księga humoru.

satyra
LubimyCzytać

Zbiór dowcipów na różne okazje, zestawionych w niemal 30 grupach tematycznych. Autorzy wyboru przytaczają tu typowe dla Polaków sytuacje komiczne, zabawy słowne, dowcipy o relacjach damsko-męskich oraz o różnych grupach zawodowych. Osobne rozdziały poświęcili humorowi regionalnemu - góralskiemu, śląskiemu czy żydowskiemu. Na końcu książki umieścili humorystyczne zagadki. Książkę wzbogacają zabawne ilustracje.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

sub | 2019-09-08

humor humorowi nie równy, bardziej żenujący niż rozweselający.

Iliana | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Lektura niecodzienna, ale przyjemna, na poprawę humoru, odstresowanie się. 5000 najlepszych, polskich dowcipów, które zebrano w jedną publikację przez dwóch autorów. Właściwie nie ma się tutaj nad czym rozwodzić, czy polemizować. To był dla mnie i dla męża, bo rzecz jasna dzieciom raczej nie polecam włączać do słuchania, miło spędzony czas. Uśmieliśmy się po pachy.

Jedne dowcipy bardziej trafione, drugie może mniej. Jedne znane szerszemu gronu odbiorcy, drugie nie, ale ze względu na obszerność, szeroki wachlarz tematyczny i ich bohaterów było naprawdę czego posłuchać. Myślę jednak, że ogromną rolę i znaczenie ma tutaj lektor. To dzięki niemu dowcipy te mają swoją barwę, urok, czy znaczenie. To moje pierwsze spotkanie z interpretacją Jacka Kissa. Tutaj zaważyła umiejętność lawirowania między pewnym dystansem do siebie i otoczenia oraz zaskakującymi finałami każdego z dowcipu. Kiss spisał się znakomicie, świetnie oddał ich przesłanie i wyrazistą indywidualność.

Gierki słowne,...

Olga | 2016-12-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2016
Przeczytana: 03 grudnia 2016

Słuchałam audiobooka. Śmiałam się może z raz na pół godziny, bo niestety większość lepszych żartów już znałam. Sporo było też takich zupełnie nieśmiesznych, albo takich, które znałam w lepszych wersjach.
Myślę, że ta pozycja trochę traci w formie audiobooka, bo angielski lektora pozostawia wiele do życzenia, a książki z tej serii wydawane są dość ładnie i w grubej oprawie.