Pola i miejsca bitewne w Polsce

Wydawnictwo: Bellona
historia
LubimyCzytać

Miejsca bitewne to książka przeznaczona nie tylko dla osób interesujących się historią wojskowości, ale również dla turystów zwiedzających nasz kraj.Każdy rozdział jest monografią wielkiej, tytułowej bitwy lub wojskowej akcji we wszelkich aspektach. Omawia wyczerpująco i przystępnie ich przyczyny, przebieg i skutki ze szczególnym uwzględnieniem roli, jaką dana bitwa lub akcja odegrała w historii naszego kraju. Książkę wzbogaca interesujący materiał ilustracyjny, w tym mapy i zdjęcia.Cennym uzupełnieniem są opisy historycznych miejsc i obiektów wartych zobaczenia, znajdujących się w pobliżu. Ważnym dodatkiem są także informacje turystyczne, w tym związane z dojazdem do danego miejsca.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!