Polowanie

Cykl: Heris Serrano (tom 1) | Seria: Familie Regnant
Wydawnictwo: ISA
Hunting party
space opera

Heris Serrano była oficerem urodzonym w rodzinie, w której od pokoleń wszyscy byli oficerami. Zmuszenie jej przez zdradzieckiego przełożonego do rezygnacji w niesławie nie było po prostu końcem jej kariery - to był koniec wszystkiego, co nadawało sens jej życiu. Mimo wszystko nawet kapitanowie pogrążeni w rozpaczy muszą jeść, więc Heris zatrudniła się jako "kapitan" luksusowego jachtu międzygwiezdnego. Stanowisko nadświetlnego szofera to nie to samo co dowodzenie krążownikiem, ale z tym nie może się równać nic, co Heris mogłaby robić. Przynajmniej tak myślała... Bo na pokładzie "Sweet Delight" nie wszystko jest tym, czym się wydaje i wkrótce Heris zostaje zmuszona do walki o życie przeciwko bandytom, przemytnikom i "myśliwym", z jakimi nie zdarzyło się jej zetknąć, gdy dowodziła we Flocie.

źródło opisu: [ISA, 2007]

Morgoth | 2012-09-18

Military SF w kobiecym wydaniu.... Mocno zaskakuje na plus. Polecam.

Aliath | 2016-11-06
anta_a | 2016-03-16