Ayurveda Zdrowie i długowieczność. Pomóż sobie odzyskać pełnię zdrowia

Wydawnictwo: Kos
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Ayurveda składa się z dwóch elementów: ayu oznacza „życie”, zaś veda to „wiedza”.Ayurveda jest zatem szeroko rozumianą wiedzą o życiu, z uwzględnieniem jego aspektów fizycznych (zdrowie, ciało), psychicznych (zmysły, zachowania, intencje) i duchowych (relacja między człowiekiem a wszechświatem).Indywidualne podejście do osoby potrzebującej pomocy jest najważniejszym czynnikiem uzdrowienia.Ayurveda pozwala dobrać metody terapeutyczne odpowiednie dla danej osoby, w konkretnej fazie życia,z uwzględnieniem rozwoju choroby. Objawy nie są elementami jednoznacznej diagnozy, a jedyniewskazują na przebieg procesów związanych z zaburzeniem równowagi organizmu.Podstawy teoretyczne ayurvedy pozwalają bardzo dokładnie zdiagnozować nie tylko chorobę widocznąw danym czasie, ale także ogólne tendencje i predyspozycje zdrowotne.Niniejsza książka jest wprowadzeniem do podstaw wiedzy o Ayurvedzie.

źródło opisu: Wydawnictwo KOS, 2014

źródło okładki: Matras

Athoualia | 2016-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ayurveda
Przeczytana: 04 grudnia 2016

Ma wszystko to, co każda książka o podstawach ajurwedy zawierać powinna. Nie spodobał mi się wstęp, przedstawiający tą dziedzinę medycyny wg. WHO, tzw. 'masło maślane'. Historia i ogólny przekaz są w przystępny sposób opisane, w szybki sposób można przyswoić wiedzę.